Ataki na Polaków na Wyspach. Mariusz Błaszczak: służby będą reagować

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Ataki na Polaków na Wyspach. Mariusz Błaszczak: służby będą reagować
Szef MSWiA Mariusz BłaszczakFoto: Polskie Radio

- Mam zapewnienie od szefowej brytyjskiego MSW, że służby będą reagować na ataki wymierzone w polskich obywateli - mówił szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

Posłuchaj

Ataki na Polaków na Wyspach. Mariusz Błaszczak: służby będą reagować (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

W Wielkiej Brytanii doszło do kolejnego przypadku prześladowania Polaków. Tym razem ofiarą padła rodzina mieszkająca od wielu lat w stolicy Szkocji - Edynburgu.

- Stworzyliśmy pewien system, na Wyspach są nasi oficerowie łącznikowi, dlatego najpierw ich zapytam o tę sprawę - dodał gość "Salonu politycznego Trójki". Jednocześnie zauważył, że w wielu przypadkach władze brytyjskie skutecznie zareagowały na akty agresji wobec Polaków.

Minister Błaszczak mówił także o sytuacji polskich przewoźników w Calais, gdzie znajduje się obozowisko migrantów z Azji i Afryki, usiłujących przedostać się do Wielkiej Brytanii.

- Napisałem do szefa francuskiego MSW w sprawie napadów na Polaków - powiedział. Dodał, że sytuacja w Calais jest zła. - Dziwię się, że tamtejsze służby w ogóle nie reagują. Jest pewne przyzwolenie na działania imigrantów. Być może wynika ono z poprawności politycznej - zauważył polityk.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Mariusz Błaszczak mówił także o porażce unijnego program relokacji uchodźców. Do tej pory udało się zrealizować zaledwie 3 proc. planu. - Rząd PO-PSL zgodził się, łamiąc solidarność Grupy Wyszehradzkiej, na przyjęcie tysięcy muzułmańskich imigrantów, którzy jechali do Niemiec czy Szwecji. (…) Formalnie Polska wciąż miałaby przyjmować imigrantów, ale dopóki rządzi PiS, nie będziemy realizować tych złych postanowień - podkreślił.

Gość Trójki mówił także m.in. o aborcji, kontrolach CBA w spółkach Skarbu Państwa oraz obsadzie marzeń filmu o historii Polski.

**

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Mariusz Błaszczak (szef MSWiA)
Data emisji: 22.09.2016
Godzina emisji: 8.14

to/fbi

Polecane