"Trójka wraca do korzeni" w Kłodzku

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Trójka wraca do korzeni" w Kłodzku
Pl. Chrobrego i pręgierz w KłodzkuFoto: Łukasz Karusta/Anna Rokicińska/PR

Jak żyje się w Kłodzku - mieście o bogatej historii i ogromnym potencjale turystycznym? Sprawdzali to reporterzy Programu 3.

Posłuchaj

Trójka na rynku Chrobrego, pod pręgierzem (Zapraszamy do Trójki - ranek)
+
Dodaj do playlisty
+

W czwartek 22 września Anna RokicińskaŁukasz Karusta spędzili cały dzień w Kłodzku. A to wszystko w ramach kolejnego przystanku na trasie radiowego cyklu "Trójka wraca do korzeni".

W czasach początków naszej państwowości było to jedno z najważniejszych strategicznie miast oraz istotny punkt na szlakach handlowych, a dziś jest znakomitą bazą wypadową w Góry Stołowe i inne pasma Sudetów. Kłodzko to już czwarte miasto, które odwiedza w tym sezonie radiowa Trójka - poprzednio były to Gołdap, Gdynia i Rabka-Zdrój.

"Trójka wraca do korzeni" w Gołdapi >>>

"Trójka wraca do korzeni" w Gdyni >>>

"Trójka wraca do korzeni" w Rabce-Zdroju >>>

W nowym cyklu reporterzy z ul. Myśliwieckiej 3/5/7 - wraz z zaproszonymi gośćmi - opowiedzieli o tradycjach miasta i regionu, przybliżyli jego specyfikę, powrócili do ważnych dat i miejsc w historii

Anna RokicińskaŁukasz Karusta przyjrzeli się najważniejszym kłodzkim atrakcjom, w tym oczywiście twierdzy. - Przechodzimy szlakiem kłodzkich kotów. Spotykamy się z ludźmi, którzy zamieszkali na Ziemi Kłodzkiej z własnego wyboru. Zjeżdżają tu artyści czy profesorowie z całej Polski, nie tylko na emeryturę. W okolicach Kłodzka są też do kupienia całe wioski. I tam też zaglądamy. No i jesteśmy też w górach - opowiadają reporterzy Programu III.

Relacje z Kłodzka emitowaliśmy w porannympopołudniowym wydaniu "Zapraszamy do Trójki". Lokalne media Program 3 zaprezentował w specjalnym przeglądzie prasy.

Następne wydanie akcji "Trójka wraca do korzeni" planowane jest na 29 września. Wtedy reporterzy programu zajrzą do Torunia. Wśród miast, które chcą odwiedzić dziennikarze Programu 3, są ponadto m.in. Bydgoszcz, Cieszyn, Pszczyna, a także Horodło, Przemyśl, Supraśl, Starogard Gdański i Kluki.


Polecane