To nie koniec świata

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
To nie koniec świata
UP TO DATEFoto: mat. promocyjne

Park(ing) Day, Caravan NEXT, Up To Date, Skrzyżowanie Kultur, Rymoliryktando, Festiwal Haupta, dekonstrukcja słowa, Wrocław.

Zaczynamy! Agnieszka Obszańska poleca parkowanie w Poznaniu na PARK(ING) DAY. To już dziś! Można sprawdzić, jak przyjemnie można spędzić czas w centrum Poznania, wspólnie z rodziną, przyjaciółmi i innymi mieszkańcami (pomysł na ponad 40 miejscach parkingowych). Malta Festival Poznań po raz czwarty włącza się w międzynarodową akcję Park(ing) Day. Agnieszka Szydłowska wraz z L.U.C-iem zaprasza na kolejną odsłonę RYMOLIRYKTANDA. Tym razem łamiący pióra i umysły tekst zostanie przedstawiony w Jeleniej Górze! A Michał Nogaś poleca wycieczkę do Częstochowy. W najbliższym tygodniu zaczyna się tam, kolejny już, Festiwal Dekonstrukcji Słowa "Czytaj!".

Tu można posłuchać pierwszej godziny audycji >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny audycji >>>

Polecamy też wycieczkę do Gorlic. "To nie koniec świata!" - przekonuje Alicja Sawicka, gość Michała Nogasia. Wspólnie zapraszamy na drugą odsłonę Festiwalu im. Zygmunta Haupta.


Przyglądamy się przedsięwzięciu Caravan NEXT. To europejski projekt współpracy na dużą skalę, gdzie partnerem wiodącym jest Nordisk Teaterlaboratorium - Odin Teatret, partnerem głównym Teatr Brama Goleniów oraz partnerami stowarzyszonymi Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim i Ośrodek Teatralny Kana w Szczecinie.

(mat. prom.) (mat. promocyjne)

Caravan NEXT ma na celu "uruchomić" mieszkańców oraz lokalne społeczności, gdzie miasta i miasteczka stają się otwartą przestrzenią dla działań międzynarodowych artystów i społeczności lokalnych. W różnych miejscowościach Europy ich mieszkańcy, specjaliści i artyści tworzyć będą żywe społecznościowo-tealtralne festiwale. O pomyśle opowiada Daniel Jacewicz z Teatru Brama w Goleniowie.

Zapraszamy do Białegostoku na  UP TO DATE - festiwal, który ma już swoją wierną publiczność. Dwa dni (24-25/09), trzy sceny, a na nich hip-hop, ambient, techno, różne odmiany tanecznej elektroniki, ale przede wszystkim klimat, jaki tworzy się na podlaskim festiwalu, którego filozofię wykładają organizatorzy: Up To Date Festival to platforma łącząca muzykę z innymi dziedzinami sztuki. Eklektyczna muzyka elektroniczna oraz niebanalny hip-hop w połączeniu z innymi, nieraz bardzo odległymi aktywnościami twórczymi, mają na celu porwanie umysłu i ciała na oddaloną od codzienności wyspę, dzielnie stawiającą opór morzu banalności i tandety. Wszystko to w duchu DIY, podane w klimatycznym sosie skomponowanym według receptury znanej jedynie na Podlasiu. Sprawdźmy! O festiwalu opowiada Jędrzej Dondziło.

Odwiedza nas, tym razem na dłużej, Maria Pomianowska. 12 odsłona festiwalu Skrzyżowanie Kultur nadchodzi wielkimi krokami, zatem musimy bliżej poznać program. W tym roku w roli głównej występuje głos!

W telefonicznym skrócie mkniemy z Agnieszką Obszańską przez Kraków, Elbląg i Katowice.

Na FB jesteśmy 24/7

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury
Autorzy: Agnieszka Szydłowska, Agnieszka Obszańska, Michał Nogaś
Data emisji: 17.09.2016
Godzina emisji: 12.05

Polecane