Ustalenia czy hipotezy? Znamy pierwsze wyniki prac podkomisji smoleńskiej

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Ustalenia czy hipotezy? Znamy pierwsze wyniki prac podkomisji smoleńskiej
Konferencja prasowa przedstawicieli podkomisji ds. zbadania katastrofy smoleńskiejFoto: PAP/Radek Pietruszka

- Mówiono o faktach - takimi słowami Jacek Sasin (PiS) skomentował informacje podane przez podkomisję ds. katastrofy smoleńskiej. - To manipulacja opinii publicznej - stwierdził z kolei Czesław Mroczek (PO).

Posłuchaj

Jacek Sasin i Czesław Mroczek o informacjach podkomisji smoleńskiej (Puls Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Zespół badający katastrofę smoleńską przedstawił pierwsze wyniki swoich prac. Według ekspertów podkomisji smoleńskiej w kokpicie tupolewa nie było dowódcy sił powietrznych generała Andrzeja Błasika, a dane z czarnych skrzynek samolotu zostały sfałszowane.

Jacek Sasin tłumaczył, że to, o czym dzisiaj słyszeliśmy, należy odbierać jako fakty. Jak mówił polityk, rozmawiano o ustaleniach, jakie udało się poczynić w czasie kilkumiesięcznego działania podkomisji. Podkreślił, że szczególnie może niepokoić informacja o wycinaniu części zapisów czarnych skrzynek.

- To wskazuje na celowe działanie, które zmierzało do ukrycia faktów niezwykle ważnych dla ustalenia przyczyn katastrofy. Wiemy jednocześnie z dzisiejszych informacji, że usunięto nieprzypadkowe fragmenty nagrań - dodał gość Trójki.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki""Śniadanie w Trójce".

Czesław Mroczek mówił natomiast, że od sześciu lat mamy do czynienia z różnymi hipotezami osób z otoczenia Antoniego Macierewicza, które wpisują się w manipulację opinii publicznej. Zdaniem posła PO, opinia publiczna cały czas przyjmowała zmieniające się "rewelacje" obecnego szefa MON.

- Dziś usłyszeliśmy o skróconych wersjach rejestratorów, które były na pokładzie tupolewa. To świadczy o tym, że ludzie którzy pracują w tej podkomisji nie rozumieją zupełnie spraw, którymi się zajmują - zaznaczył polityk.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki

Prowadzi: Damian Kwiek

Goście: Czesław Mroczek (PO) i Jacek Sasin (PiS)

Data emisji: 15.09.2016

Godzina emisji: 17.45

mr/fbi

Polecane