Szefowie GROM i wojsk specjalnych odwołani. Politycy o decyzji ministra obrony

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Szefowie GROM i wojsk specjalnych odwołani. Politycy o decyzji ministra obrony
Minister obrony narodowej Antoni MacierewiczFoto: PAP/Darek Delmanowicz

- Nie ma najmniejszego uzasadnienia dla tych decyzji - stwierdził Paweł Suski z PO. - Minister obrony narodowej miał do tego prawo, i z tego prawa skorzystał - wskazał Wojciech Skurkiewicz z PiS.

Posłuchaj

Wojciech Skurkiewicz (PiS) i Paweł Suski (PO) o decyzjach personalnych podjętych przez ministra obrony narodowej (Puls Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że szef resortu Antoni Macierewicz wyznaczył gen. Adama Joksa na szefa Zarządu Wojsk Aeromobilnych i Zmotoryzowanych w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych. Ppłk Robert Kopacki został p.o. dowódcy GROM a gen. Wojciech Marchwica - p.o. szefa Inspektoratu Wojsk Specjalnych. Wojskowi zastąpili odwołanych: płk. Piotra Gąstała i gen. Piotra Patalonga.

- Nie ma w ogóle najmniejszego uzasadnienia dla decyzji odwołującej doskonale wyszkolonych dowódców. Żołnierzy, którzy swoje szlify zdobywali w boju, w misjach poza granicami państwa, na Bałkanach, w Iraku czy też w Afganistanie - powiedział w audycji "Puls Trójki" Paweł Suski z PO. Jednocześnie zaznaczył, że "nie umniejsza fachowości" nowo powołanym.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki""Śniadanie w Trójce".

- Ja przypomnę, że niedługo minie rok od kiedy Macierewicz zasiada w fotelu nadzorującego Ministerstwo Obrony Narodowej, a to są dopiero pierwsze tak poważne zmiany. Pewnie przyświecały tym zmianom ważkie powody. Poznamy je zapewne w najbliższym tygodniu, podczas posiedzenia komisji obrony narodowej - wyjaśnił Wojciech Skurkiewicz z PiS.

Wysłuchaj całej audycji, w której rozmawialiśmy także o rzeczniku MON Bartłomieju Misiewiczu.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Damian Kwiek
Goście: Wojciech Skurkiewicz (PiS), Paweł Suski (PO)
Data emisji: 9.09.2016
Godzina emisji: 17.45

kk/mp

Polecane