Dzieci radzą sobie same... tylko w bajkach

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Dzieci radzą sobie same... tylko w bajkach
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com/Public Domain/Alexax_Fotos

- Czasem marzeniem dziecka osieroconego jest po prostu wyprawka szkolna i tornister, by móc rozpocząć rok szkolny tak samo, jak rówieśnicy - mówi Jolanta Leśniewska, dyrektor wykonawczy Fundacji Hospicyjnej w Gdańsku

Posłuchaj

Jak pomagać dzieciom osieroconym? (Czas niezwykły/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

W pierwszym odcinku nowej audycji pt. "Czas niezwykły", na którą Elżbieta Korczyńska zaprasza od września w każdy czwartek o godzinie 15.00, mówimy o pomocy dzieciom osieroconym. Temat jest teraz tym bardziej ważny, że dzieci, które straciły rodzica lub rodziców, nie znajdują często zrozumienia w nowej szkole lub wśród rówieśników.

- Są dzieci, które potrzebują wyłącznie pomocy psychologicznej, są też takie, które potrzebują na przykład korepetycji. Potrzeby rozpoznajemy także na podstawie tego, co przekazuje nam rodzina - zapewnia Małgorzata Rowicka, psycholog hospicyjny.

Do kogo można się zwrócić z prośbą o pomoc dla osieroconego dziecka? Jak na co dzień otoczyć je opieką? Zachęcamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Autor: Elżbieta Korczyńska
Goście: Agnieszka Paczkowska (program Tumbo Pomaga), Małgorzata Rowicka (psycholog hospicyjny), Jolanta Leśniewska (dyrektor wykonawczy Fundacji Hospicyjnej w Gdańsku)
Data emisji: 8.09.2016
Godzina emisji: 15.05

fbi/mp

Polecane