Program 3 z wizytą w Rabce-Zdroju

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Program 3 z wizytą w Rabce-Zdroju
Izabela Woźniak i Kuba Witkowski w Rabce-ZdrojuFoto: Polskie Radio

W nowym cyklu reporterzy z ul. Myśliwieckiej 3/5/7 – wraz z zaproszonymi gośćmi – opowiadają o tradycjach miasta i regionu, przybliżają jego specyfikę, wracają do ważnych dat i miejsc w historii.

Posłuchaj

Wizyta w uzdrowisku dla dzieci (Zapraszamy do Trójki - ranek)
+
Dodaj do playlisty
+

Rabka-Zdrój to bardzo popularne uzdrowisko dla dzieci. Od ponad 100 lat tamtejszy klimat i wody wykorzystywane są do ich leczenia. Najmłodsi nie tylko poprawiają tam stan zdrowia, ale też chodzą do szkoły. Reporterzy Trójki prześledzili dzień z życia małych kuracjuszy.

Sprawdziliśmy też, jaka kultura dominuje w regionie i jak silne są tam wpływy góralskie. Iza Woźniak i Kuba Witkowski rozmawiali m.in. z dudziarzem, próbując też swoich sił w grze na dudach.

Na tym jednak jeszcze nie koniec atrakcji. Dziennikarze Programu 3 zaprosili też do rozmowy liderów lokalnej społeczności: gospodarzy miasta, przewodników, animatorów kultury i ludzi biznesu.

"Trójka wraca do korzeni" w Gołdapi >>>

Relacje z Rabki pojawiły się w porannym i popłudniowym wydaniu "Zapraszamy do Trójki".  Zapraszamy do słuchania!

"Trójka wraca do korzeni" w Gdyni >>>

Rabka-Zdrój to już trzecie miasto, które odwiedzi w tym sezonie radiowa Trójka – poprzednio były to Gołdap i Gdynia. Następne wydanie akcji "Trójka wraca do korzeni" planowane jest na 22 września. Wtedy reporterzy programu zajrzą do Torunia. Wśród miast, które chcą odwiedzić dziennikarze Programu 3, są ponadto m.in. Kłodzko, Bydgoszcz, Cieszyn, Pszczyna, a także Horodło, Przemyśl, Supraśl, Starogard Gdański i Kluki.

Polecane