Terminując u mistrza. Jak się pracuje z Pedro Almodovarem?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Terminując u mistrza. Jak się pracuje z Pedro Almodovarem?
"Julieta" Almodóvara to zdaniem wielu krytyków wielki powrót hiszpańskiego mistrza (na zdjęciu kadr z filmu) Foto: Gutek Film/ mat. prom.

- Pedro Almodovar jest bardzo precyzyjnym reżyserem i już na wczesnym etapie, kiedy pisze scenariusz, główne role rozpisuje z myślą o aktorach, których chce obsadzić - opowiada współpracowniczka mistrza, Liliana Nieśpiał.

Posłuchaj

Liliana Nieśpiał opowiada o współpracy z Pedro Almodovarem (Trójkowo filmowo)
+
Dodaj do playlisty
+

Liliana Nieśpiał współpracę z Almodovarem rozpoczęła jako asystentka ds. międzynarodowych w El Deseo, firmie producenckiej hiszpańskiego reżysera. W ostatnim filmie "Julieta" była koordynatorką działu artystycznego. Pracowała przy produkcjach od czasów "Volver" po "Julietę" z wyłączeniem obrazu "Przelotni kochankowie".

- Jestem jedyną Polką w El Deseo, bo większość pracowników to Hiszpanie. Jest to niesamowite doświadczenie, bo tak naprawdę to bardzo mała firma i panują bardzo przyjacielskie, wręcz rodzinne relacje, a każdy nowy film jest traktowany jak nowy członek rodziny - opowiada współpracowniczka mistrza.

W programie mówiliśmy o tym, jak Almodovar pracuje z aktorami, ile miesięcy trwa przygotowanie filmu i pierwszej roli Polki u Almodovara. Jaki stosunek do Pedra mają Hiszpanie? Zapraszamy do słuchania.

 ***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Liliana Nieśpiał (współpracowniczka Pedro Almodovara)
Data emisji: 4.09.2016
Godzina emisji:
14.40

sm/mp

Polecane