"Zakaz handlu w niedzielę uderzy przede wszystkim w drobnych sprzedawców"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Zakaz handlu w niedzielę uderzy przede wszystkim w drobnych sprzedawców"
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

- Ten projekt jest fatalny, nielogiczny i absolutnie populistyczny. Uderzy nie tylko w sklepy wielkopowierzchniowe, ale również w drobnych sprzedawców ulokowanych w galeriach handlowych. To oni stracą najwięcej - mówi na antenie Trójki Łukasz Warzecha ("wSieci"). Paweł Wroński ("Gazeta Wyborcza") twierdzi natomiast, że na całym projekcie stracą głównie rządzący.

Posłuchaj

"Ustawa handlowa to projekt fatalny i populistyczny" (Komentatorzy, Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Kilkadziesiąt tysięcy osób może stracić pracę po wejściu w życie zakazu handlu w niedzielę – oceniają eksperci. W ubiegły piątek przedstawiciele Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej, w skład którego wchodzi Solidarność oraz inne organizacje społeczne,  złożyli obywatelski projekt ustawy w tej sprawie. Zebrano pod nim ponad pół miliona podpisów.

–  Nie da się ustawowo zarządzić tego, co jest kwestią obyczaju i długoletniego przyzwyczajania się. To, co naturalnie wychodzi od ludzi, nie powinno być ograniczane ustawowo. Dzisiaj centra handlowe są dla rodzin substytutem dawnej agory. Ludzie chodzą tam nie tylko po to, żeby robić zakupy, ale żeby po prostu spędzić czas - mówi Łukasz Warzecha z tygodnika "wSieci".

Z kolei Paweł Wroński z "Gazety Wyborczej" twierdzi, że "jest to projekt ideologiczny. Jeśli ktoś chce wprowadzić zakaz handlu w niedzielę, to ta ustawa powinna mieć spójność logiczną z punktu widzenia władzy. Rząd piłuje gałąź, na której siedzi".

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji, w której zaproszeni goście komentują również efekty Kongresu Sędziów Polskich.

***

Tytuł audycji: Komentatorzy
Prowadzi: Krystian Hanke
Goście: Łukasz Warzecha ("wSieci") i Paweł Wroński ("Gazeta Wyborcza")
Data emisji: 05.09.2016
Godzina emisji: 8.36

koz/ei

Polecane