Piotr Apel: wysyłanie trzech ministrów do Londynu PR-owym zabiegiem

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Piotr Apel: wysyłanie trzech ministrów do Londynu PR-owym zabiegiem
Piotr Apel Foto: PR

- Reakcja Polski w sprawie ataków na Polaków musi być zdecydowana, a nie może być oparta tylko na poprawiających wizerunek rządu gestach - uważa Piotr Apel z ugrupowania Kukiz'15. Polityk w ten sposób komentuje plany wysłania przez rząd szefów trzech ministerstw do Londynu.

Posłuchaj

Piotr Apel o reakcji rządu na wydarzenia w Harlow (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

O tym, że premier Beata Szydło podjęła decyzję o "pilnym przygotowaniu wyjazdu do Wielkiej Brytanii trzech ministrów" (szefów: MSZ Witolda Waszczykowskiego, MSWiA Mariusza Błaszczaka oraz MS Zbigniewa Ziobro), poinformował szef biura rzecznika prasowego MSZ Rafał Sobczak. Sobczak wyjaśnił ponadto, że polski ambasador w Wielkiej Brytanii otrzymał zadanie przygotowania programu takiej wizyty.

Piotr Apel z ugrupowania Kukiz'15 przyznaje, że oczywistym jest, że wydarzenia do których doszło w Harlow w Wielkiej Brytanii muszą się spotkać z właściwą reakcją strony polskiej. Jednak nie uważa on, że obecne działania rządu w sprawie ataków na obywateli Polski, w tym wysyłanie ministrów do Londynu, to odpowiednie kroki. – Forma wysłania trzech ministrów jest dość zaskakująca i nie wiem, czy to nie jest efekt PR-owy, który przeszedł już ten zamierzony, a zaczął być trochę śmieszny. Podstawową rzeczą, jaką ministrowie powinni zrobić, jest skontaktowanie się ze swoimi odpowiednikami, umówienie na konkretne spotkanie. Nie powinni oni zapowiadać wyjazdu, a później liczyć na to, że ktoś się z nimi spotka - tłumaczy gość Trójki.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której Piotr Apel mówi także o burzy wokół prowadzonej przez stołeczny ratusz reprywatyzacji gruntów oraz o zakończonym w sobotę kongresie sędziów polskich.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość:  Piotr Apel (Kukiz'15)
Data emisji: 05.09.2016
Godzina emisji: 8.13

dad/ei

Polecane