Męskie Granie Orkiestra. Koncert w Trójce!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Męskie Granie Orkiestra. Koncert w Trójce!
Tak było na koncercie Męskiego Grania w Żywcu...Foto: D.Kramski/materiały prasowe

W pierwszy niedzielny wieczór września zapraszamy do słuchania koncertu zarejestrowanego podczas finału Męskiego Grania w Żywcu.

Koncertu będzie można posłuchać w niedzielę (4 września) o godzinie 19.05.

Sześć miast, pięćdziesiąt godzin muzyki, kilkanaście muzycznych gatunków i kilka pokoleń artystów oraz 34 tysiące widzów - tak w skrócie można podsumować Męskie Granie 2016. Finałowy koncert siódmej edycji obejrzało w sumie 9 tysięcy widzów w żywieckim amfiteatrze pod Grojcem i 365 tysięcy w relacji na żywo w Internecie.

Każdy koncert Męskiego Grania to niepowtarzalne wydarzenie, oparte na idei twórczego łączenia gatunków, stylów i pokoleń. Trasa dostarcza niezwykłych emocji, zaskakuje i na długo pozostaje w głowach uczestników – zarówno artystów, jak i ich fanów.

Męskie Granie w Trójce - więcej informacji >>>

Zwieńczeniem finałowego koncertu siódmej edycji był występ zespołu Męskie Granie Orkiestra, na czele której w tym roku stanęli: ØRGANEK, O.S.T.R. i Dawid Podsiadło. Orkiestra rządziła sceną na zakończenie każdego z koncertów, budząc ogromny entuzjazm fanów, czego dowodem były - wykonywane po raz pierwszy w historii tej trasy - bisy. Ich singiel "Wataha" był na pierwszym miejscu Listy Przebojów Trójki, a refren "I mocniej, znów chce się żyć" był tego lata zapewne jednym z najgłośniej śpiewanych polskich tekstów, godnym siódmej edycji Męskiego Grania.

W Żywcu artyści już po raz ostatni fenomenalnie wykonali interpretacje legendarnych polskich utworów. Kiedy zabrzmiały pierwsze dźwięki utworu "Wataha", widzowie oszaleli. Wspólnie z muzykami śpiewało 9 tysięcy osób zgromadzonych tego wieczoru w Żywcu. To był najdłuższy i największy koncert na tegorocznej trasie.

Teraz słuchacze Trójki mają okazję posłuchać finałowego koncertu na naszej antenie.


Polecane