26.02-4.03.2007

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
26.02-4.03.2007

Nina Simone - "Remixed & Re-Imagined" oraz Kasabian - "Empire"

Nina Simone - "Remixed & Re-Imagined"

Naprawdę nazywała się Eunice Kathleen Waymon, choć świat zapamięta ją jako Ninę Simone, wszechstronną wokalistkę i pianistkę, a do tego znaną aktywistkę na rzecz obrony praw człowieka. Choć sama do ludzi potrafiła też strzelać, gdy ci ją zdenerwowali (jak chłopak z sąsiedztwa przeszkadzający jej w koncentracji swoim śmiechem, czy szef wytwórni, który nie chciał jej zapłacić należnych pieniędzy). Zapamiętamy ją dzięki takim standardom jak „I Put A Spell On You” czy „My Baby Just Care For Me”. Jej piosenki w nowych wersjach nagrywają tak różni wykonawcy jak Michael Buble czy 16 Horsepower. Eric Burdon miał podobno twierdzić, że nauczył się „The House Of The Rising Sun” po tym, jak usłyszał wersję Niny Simone, nagraną dwa lata wcześniej niż zrobił to Bob Dylan. Później The Animals podebrali jeszcze z repertuaru Niny „Don’t Let Me Be Misunderstood”.
Na składance „Remixed & Reimagined” znajdują się jej na nowo zmiksowane przeboje, jak: "To Love Somebody", "I Wish I Knew How It Would Feel To Be Free" czy znany z naszej playlisty "Ain't Got No - I Got Life".

''

Kasabian - "Empire"

Kasabian pochodzą z Blaby, pod Leicester, średniej wielkości miastem w samym centrum Wielkiej Brytanii. Jest ich czterech - Tom Meighan (wokal), Sergio Pizzorno (gitara i wokal), Chris Edwards (bass) i Ian Matthews (perkusja). Do niedawna - zamiast tego ostatniego - występował Chris Karloff na gitarze i klawiszach, ale ze względu na różnice merytoryczne opuścił skład. "Empire" to ich druga w karierze płyta. Została wydana pod koniec sierpnia 2006 roku i z miejsca zajęła szczyt listy sprzedaży płyt. W sierpniu ukazał się również pierwszy singiel z tej płyty (w londyńskich rozgłośniach od lipca). Był nim utwór tytułowy. Muzycznie Kasabian najchętniej pewnie przedstawialiby się jako następcy Primal Scream.

Polecane