Święto muzyki

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Święto muzyki

Pogoda nam się dzisiaj nie udała - ale może to lepiej? Dzisiaj w RDK-u święto muzyki. Najpierw tej "do obrazu" a potem tej wywołującej obrazy...

Święto Niemego Kina po raz piąty - Kayah Unplugged po raz pierwszy - Radiowy Dom Kultury jak zawsze do 15.00

W tym tygodniu mamy święto muzyki. Specjalnym gościem programu będzie Kayah, z którą powspominamy koncert zarejestrowany w listopadzie 2006 roku w Łodzi. Było to historyczne wydarzenie - Kayah jako pierwsza polska artystka, jako pierwsza artystka z Europy środkowo - wschodniej zarejestrowała dla MTV koncert Unplugged. Zainicjowany w 1989 roku cykl koncertów największych gwiazd ma podstawową zasadę - wszystko grane jest akustycznie. Głos wychodzi na pierwszy plan, piosenki zyskują nowe aranżacje, wzmacniacze i elektryczne gitary mają dzień wolny. Warto przypomnieć genialne koncerty artystów takich jak Nirvana , REM, Bjork, Eric Clapton czy Neil Young.

''

Koncert Kayah zarejestrowano 28 listopada 2006 zaś 23 marca tego roku odbędzie się oficjalna premiera płyty Kayah MTV Unplugged - w dwóch wersjach CD i DVD. W dzisiejszym programie posłuchamy zatem koncertu na kilka dni przez premierą!  

 

KAYAH - MTV UNPLUGGED

Zespół w składzie:Krzysztof Pszona – instrumenty klawiszowe, aranżacje

Artur Affek – gitara akustyczna

Piotr Żaczek – gitara basowa

Michał „FOX” Król – instrumenty klawiszowe

Jan Młynarski – perkusja

Iwona Zasuwa – chórki

Kasia Kurzawska – chórki

Kasia Wilk – chórki

Ewa Jach – chórki

Omniris Casuso Toledo – chórki

Ariel Silva Valdes – instrumenty perkusyjne

Krzysztof Pietrzak – chórki

Krzysztof Herdzin – fortepian

Marek Podkowa – saksofon

Michał Grymuza – gitara akustyczna

Adam „SZABAS” Kowalewski - kontrabas

Fabian Włodarek – akordeonKwartet 4-te:

Patrycja Jopek

Katarzyna Gmitruk

Beata Prylińska

Anna Kuczok 

Gościnnie:Anna Maria Jopek

Chesney Snow

 

ponadto w programie :

 

Festiwal Święto Niemego Kina (22-25.03.2007) prezentuje filmy epoki niemego kina z towarzyszeniem specjalnie skomponowanej muzyki wykonywanej na żywo przed kinowym ekranem. Jest dedykowany miłośnikom dobrego kina i wspanialej muzyki.

''

Wszystkie prezentowane na festiwalu filmy pochodzą z unikalnych zbiorów Filmoteki Narodowej oraz innych archiwów europejskich. Dzięki temu widzowie mają okazję zapoznać się z obrazami wyjątkowymi, rzadko lub nigdy nie pokazywanymi w Polsce. Filmy prezentowane są w ramach cykli tematycznych ukazujących pasjonujące początki X muzy na świcie.

Projekcjom towarzyszą pokazy przedwojennych reklam i zwiastunów filmowych - prawdziwych perełek z kolekcji Filmoteki Narodowej.

o Święcie opowiada nam Andrzej Kawecki z Filmoteki Narodowej, szczegółowy plan projekcji na stronie:
www.snk.org.pl

 

a w Krakowie 19-22 marca  to Targi Wydawnictw Internetowych i Niszowych.
 

CK Rotunda, ul. Oleandry 1, wstęp wolny

To już drugie targi wydawnictw niszowych (pierwsze odbyły się w 2005 r.), w tym roku poszerzone o wydawców internetowych. Oprócz przeglądu niszowych czasopism papierowych, swoje stoiska wystawią portale i magazyny sieciowe, które promują kulturę w internecie.

Targi to także okazja do dyskusji na temat współczesnej kultury. Oprócz prezentacji wydawnictw zaplanowane są spotkania z autorami, redaktorami, panele dyskusyjne i warsztaty. Nie zabraknie też koncertów i slamu poetyckiego – imprezy prawie zapomnianej w Krakowie.

Głównymi organizatorami II Targów Wydawnictw Internetowych i Niszowych są studenci wiedzy o kulturze UJ.

Aktualizowane informacje i program imprez towarzyszących na stronie internetowej:
www.twiin.glt.pl

specjalnie dla RDK-u o targach współorganizatorka - Anna Bartosiewicz.

Polecane