Dzieci, o których zapomniał świat i woda, której nie ma

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Dzieci, o których zapomniał świat i woda, której nie ma
Celem fundacji Pawła Huka jest pomoc afrykańskim dzieciomFoto: Pixabay/HannaLacheta

- My na wodę nie zwracamy uwagi, bo mamy ją w kranie. W Kenii od trzech lat nie było opadów, wszystko jest spalone, nie ma plonów i ludzie się zabijają o wodę, bo ciągle jej brakuje - opowiada podróżnik i wolontariusz Paweł Huk.

Posłuchaj

Rozmawiamy o Kenii, Gruzji i polskiej gościnności (Świat z lotu Drozda/ Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Ze stoma dolarami w kieszeni Paweł Huk wyruszył w podróż z Wielkiej Brytanii do Afryki. Przejechał autostopem przez szesnaście państw. Dotarł do Kenii, gdzie postanowił zatrzymać się na dłużej i pomóc dzieciom.

- Poruszyły mnie tam historie dzieci z ulicy. Dało mi do myślenia, że mając pięć czy osiem lat przeżyły tak wiele i muszą żyć w miejscu, gdzie nie dociera pomoc. Biedy i dramatu tamtych ludzi nie da się opisać - opowiada wolontariusz.

Jak Pawła Huka przyjęła lokalna społeczność? Co jest priorytetem w działalności Fundacji New Hope Africa? W programie mówiliśmy również o gruzińskich festiwalach muzycznych, przypominających Woodstock i miłości do Gruzji, która rozpoczęła się od… skosztowania zupy. Jak można sprawdzić polską gościnność? Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Autor:
Agnieszka Obszańska
Goście: Paweł Huk (wolontariusz prowadzący sierociniec w Kenii i Fundację New Hope Africa), Radek Polak (fotograf, miłośnik Gruzji), Urszula Ziober (Rowerowy Dom Kultury), Zuzanna Kubiak (Rowerowy Dom Kultury)
Data emisji: 31.08.2016
Godzina emisji: 0.05

sm/mp

Polecane