4 września ruszyła nowa trójkowa ramówka

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

4 września ruszyła nowa trójkowa ramówka

Już od samego rana słuchacze usłyszą „Poranne ZD3” w nowej formule czyli: więcej informacji, więcej komentarzy i więcej gości w studiu. O 7:17 bieżące wydarzenia omówią wraz z Krystianem Hanke czołowi polscy publicyści tacy jak: Dominika Wielowieyska, Cezary Michalski, Jacek Rakowiecki, Janusz Rolicki, Piotr Semka, Tomasz Wróblewski i Piotr Zaremba. W programie pojawią się przeglądy prasy Marcina Łukawskiego (7:09 i 8:50), odcinek filozoficzny pod hasłem „Myśl Dnia” ( 8:07), w którym wystąpią między innymi: publicysta Czesław Bielecki oraz filozofowie Agata Bielik-Robson i Dariusz Karłowicz. „Myśl dnia” będzie szczególnym komentarzem, anegdotą często paradoksem, który ma towarzyszyć słuchaczom przez cały dzień. Punktem kulminacyjnym „Poranka” będzie oczywiście „Salon Polityczny” prowadzony przez Michała Karnowskiego (8:13).
Od 4 września Trójka zacznie świętowanie 25-lecia Listy Przebojów. Dlatego codziennie od poniedziałku do piątku w audycji Mariusza Rokosa „Trzecie Śniadanie” Marek Niedźwiecki będzie przypominał historię programu, który kształtował i kształtuje nadal muzyczny gust ogromnej rzeszy słuchaczy.
W samo południe powraca Kuba Strzyczkowski wraz z programem „Za a nawet przeciw” (od poniedziałku do czwartku, 12:00).
Po wakacjach czeka na słuchaczy dłuższe o godzinę „Popołudniowe Zapraszamy do Trójki” Roberta Kantereita (16:00-19:00).

Weekend w Trójce rozpoczynać się będzie już w piątek. Jego odmienny, swobodniejszy nastrój będzie można chłonąc już od samego rana. Piątkowy poranek będzie należał do Wojciecha Manna, nie zabraknie więc charakterystycznych komentarzy i autorskiej muzyki.
Od 12:00 Marek Niedźwiecki zaprasza na godzinę „W Tonacji Trójki”, a pomiędzy 13:00 a 15:00 będzie można usłyszeć ulubione utwory zamówione SMSem, mailem oraz telefonicznie w „Muzycznej Poczcie UKF”.
O 15:00 absolutna nowość, czyli „Komitet Organizacyjny Zwalczania Apatii”, w skrócie KOZA (15:00 – 16:00), który założą i poprowadzą wspólnie Agnieszka Szydłowska oraz Andrzej Nejman. Abstrakcyjny humor, wywiady z aktywnymi ludźmi obudzą z letargu nawet najbardziej apatycznych i skłonią, by ciekawie przeżyli nadchodzący weekend. Audycja maksymalnie interaktywna z telefonicznym i mailowym udziałem słuchaczy.
W piątkowej Popołudniowej ZD3 wraz ze świeżym powiewem pojawi się „Wentylator” Macieja Kraszewskiego(18:45). A po Liście Przebojów wystartuje najnowszy program Piotra Stelmacha „Offensywa” (22:00-00:00) prezentujący muzykę spoza głównego nurtu, przede wszystkim nowości.
Sobotnie przedpołudnie zdominuje gorąca publicystyka, a to dzięki Beacie Michniewicz i jej trzygodzinnemu blokowi pt. „Śniadanie w Trójce”(9:00-12:00). W studiu kolejno dyskutować będą komentatorzy i dziennikarze. O 10:00 zjawią się politycy, by przez godzinę toczyć słowne pojedynki oraz oczywiście – zjeść świetne śniadanie w towarzystwie gospodyni programu znanej z zadawania trudnych pytań.
Pomiędzy 12:00 a 13:00 Dariusz Rosiak przedstawi „Raport o stanie świata”. W programie znajdą się podsumowania mijającego tygodnia i zapowiedzi przyszłych wydarzeń. Tematy najbardziej interesujące z punktu widzenia polskiego słuchacza, ważne, prestiżowe wywiady, korespondencje z różnych części świata.
Powraca sobotnie muzyczne Zapraszamy do Trójki (16:00 – 19:00) prowadzone przez Aleksandrę Kaczkowską.
Od 19:00 do 23:00 wielbiciele brzmień proponowanych przez Piotra Metza usłyszą „Listę Osobistą”.

Niedzielny poranek będzie należał do najmłodszych słuchaczy Trójki. „Zagadkową Niedzielę” (7;00-9:00) poprowadzi znana specjalistka od rozmów z młodym pokoleniem, autorka popularnej audycji „Dzieci wiedza lepiej” – Katarzyna Stoparczyk.
O 9:00 ciekawe i ważne społecznie historie zaprezentuje Dariusz Bugalski w programie „Według Polaków”. Rozmówcami autora audycji nie będą ludzie z pierwszych stron gazet, a jednak tacy, których warto poznać.
Niedzielne lenistwo uprzyjemniać będą słuchaczom Trójki także Wojciech Mann i Grzegorz Wasowski w programie „Tanie granie” (10:00-12:00), a Magda Jethon przepytywać będzie gwiazdy „W samo południe” (12:00 – 13:00).

Pomiędzy 13:00 a 15:00 swoje miejsce znajdzie ulubiona przez słuchaczy „Markomania” Marka Niedźwieckiego.

Po Sjeście Marcina Kydryńskiego (15:00-17:00) Michał Olszański i Tomasz Gorazdowski zaproponują sporą dawkę dynamicznych informacji i konkursów sportowych, czyli „Bardzo sportowy magazyn” (17:00-19:00).

Anna Perek

Polecane