12-18.03.2007

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
12-18.03.2007

Habakuk - "A Ty Siej..." oraz Bloc Party - "A Weekend In The City"

Habakuk - "A Ty siej..."

Habakuk, jeden z najbardziej rozpoznawalnych zespołów polskiego reggae, istnieje od 1990 roku, kiedy to powstał w Częstochowie. "A Ty siej..." - album z nowymi wersjami piosenek Jacka Kaczmarskiego jest ich siódmą płytą. Znajdują się na niej takie kompozycje jak "Mury", "Arka Noego", "Krajobraz po uczcie", czy "Źródło". Nagrania trwały ponad pół roku. Gościnnie wzięli w nich udział między innymi: Muniek Staszczyk, Mateusz Pospieszalski, Antoni "Ziut" Gralak, Anna Witczak (z zespołu Dikanda), Jerzy Mercik - występujący niegdyś w zespołach Śmierć Kliniczna i R.A.P, Jarek Bester - lider Crakow Klezmer Band oraz gość specjalny: Patrycja Kaczmarska - córka Jacka Kaczmarskiego.
Już 25 marca Habakuk wraz z większością tych gości wystąpi na specjalnym koncercie w naszym studiu im. Agnieszki Osieckiej.
Album ukazuje się w 50. rocznicą urodzin zmarłego przed trzema laty Kaczmarskiego. 

''

Bloc Party - "A Weekend In The City"

Obok Franz Ferdinand najpopularnieszy młody brytyjski kwartet specjalizujący się w roztańczonych gitarach. Zaczynali pod koniec lat 90. pod nazwą Superheroes Of BMX zaczerpniętą z tytułu jednej z wcześniejszych kompozycji Mogwai, których podobno uwielbiają. Sprawy przyspieszyły, gdy nagranie z pierwszym singlem "She's Hearing Voices" trafiło w kilka par rąk, które zrozumiały, że trzymają właśnie prawdziwą perełkę. Debiutancki album Bloc Party "Silent Alarm" ukazał się w lutym 2005 roku i przyniósł zespołowi kilka sporych przebojów - "So Here We Are", "Banquet", "Helicopter" czy "The Pioneers". Już pół roku po premierze płyty ukazał się album z remiksami, których podjęły się same topowe nazwy, między innymi Ladytron, M83, Death From Above 1979, Tunng, Four Tet, czy w końcu idole z Mogwai. Na koniec roku praktycznie wszystkie media zajmujące się muzyką indie umieściły "Silent Alarm" wśród najważniejszych płyt roku.
"A Weekend In The City" to drugi krążek londyńskiego kwartetu. Zwiastował go znany z naszej playlisty singiel "The Prayer".

Polecane