16 stycznia 2007 - Kasia Stankiewicz - "Marzec"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
16 stycznia 2007 - Kasia Stankiewicz - "Marzec"

Kasia Stankiewicz pochodzi z Działdowa, gdzie urodziła się niecałe 29 lat temu. Jej kariera zaczęła się od programu Szansa na sukces. Jako laureatka edycji, w której gwiazdą był Varius Manx, w 1996 roku została wokalistką zespołu po odejściu Anity Lipnickiej. Już piewsza wspólna piosenka okazała się strzałem w dziesiątkę. "Orła cień" śpiewały i nastolatki w podstawówkach, i ich matki w kuchniach. Płyta "Ego", na której orzeł swój cień rzucał juz po tygodniu po premierze pokryła się platyną, a były to czasy, kiedy określenie Platynowa Płyta miało wartość i bez konsternacji można było je pisać wielkimi literami. Niecałe pół roku później oryginalne wydanie tego krążka miało w swoich domach ponad czterysta tysięcy osób. Kolejną płytę "End", wydaną rok później, znakomicie sprzedał również pierwszy singiel - "Ruchome piaski".
Rok po wydaniu pierwszej solowej płyty zatytułowanej po prostu "Kasia Stankiewicz" jej autorka rezygnuje z zabawy w Varius Manx i poswieca się tworzeniu kompozycji na drugą płytę. Żeby ją wydać, musiała sprzedać warszawskie mieszkanie, ale ostatecznie swego dopięła i po trzech latach ukazała się płyta "Extrapop" z takimi piosenkami jak "Chciałabym być aniołem", "Schyłek lata" i "Saint Etienne".
Obecnie Kasia promuje swoją trzeci album - "Mimikra". Po "4 rękach" przychodzi pora na drugiego jak najbardziej styczniowego singla, "Marzec". Tymczasem z oficjalnej strony Kasi można się dowiedzieć, że nowa płyta juz na przełomie września i października. I tak juz od pół roku.

Polecane