Nowa ramówka Trójki

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

Na antenę Trójki wracają reportaże, wraca też rozrywka tym razem nie „Powtórka z Rozrywki” a „Akademia Rozrywki”. Nowe odcinki „ Z pamiętnika młodej lekarki ” pojawią się w piątkowy poranek w autorskim „Zapraszamy do Trójki” Wojciecha Manna. Tam również „ Salon polityczny” poprowadzi Krzysztof Skowroński.

Na antenę Trójki wracają reportaże, wraca też rozrywka tym razem nie „Powtórka z Rozrywki” a „Akademia Rozrywki”. Nowe odcinki „ Z pamiętnika młodej lekarki ” pojawią się w piątkowy poranek w autorskim „Zapraszamy do Trójki” Wojciecha Manna. Tam również „ Salon polityczny” poprowadzi Krzysztof Skowroński.
Reportaż pojawi się w popołudniowej audycji „Zapraszamy do Trójki” o godz. 18.15. Najwyższa próba umiejętności reporterskich ponownie poruszy najbardziej niesamowite problemy. Jest to wyjątkowe wydarzenie, biorąc pod uwagę już dawno okrzyknięty koniec radiowego i prasowego reportażu.
Nowe odcinki „ Z pamiętnika młodej lekarki” nadal będzie pisać Ewa Szumańska. Znowu naszych słuchaczy będzie bawić „ Będąc młodą lekarką…”
Wprowadzamy masę nowości. Jako jedyni będziemy emitować autorski przegląd prasy zagranicznej , który w Trójce będzie przygotowywał prowadzący – Adam Piśko ( przechodzi do Trójki z Radia Kraków). Również tylko w Trójce Piotr Metz ( od 12 stycznia) będzie prowadził „ Rock&Roll Historię Powszechną” – genialną audycję bazującą na archiwalnych materiałach BBC i talencie autora.

Z nowej ramówki nie wyskoczy ulubiona przez słuchaczy KOZA -„Komitet Ogólnopolski Zwalczania Apatii”. W tym wyjątkowym Trójkowym programie będą prowadzone wywiady z wyjątkowymi, pozytywnie zakręconymi ludźmi. Domeną tego programu jest abstrakcyjny humor i niesamowite skecze.
A popros pozytywnie zakręconych ludzi….Trójka jako jedyna stacja kontempluje przy muzyce pełnie księżyca. Trzech przewodników: dr Marek Starzyk, inż. Grzegorz Połatyński i DJ Luna oprowadzają słuchaczy po „Trzeciej stronie księżyca”. Już po dwóch emisjach program stał się kultowy i wzbudza gorące dyskusje na muzycznych forach internetowych. Żeby odnaleźć „ Trzecia stronę księżyca” nie wystarczy włączyć radia. Trzeba jeszcze wiedzieć w jakiej fazie jest księżyc, odnaleźć jego pełnie – dosłownie i w przenośni. Cykl nocnych audycji poprowadzą raz w miesiącu muzyczni radiowcy najwyższej próby: Jacek Hawryluk, Wojciech Ossowski i Michał Owczarek.

W sobotnie przedpołudnia na ziemię sprowadzi słuchaczy Wojciech Cejrowski. W „ Audycji podzwrotnikowej” Cejrowski zabierze w podróż muzyczną między zwrotnikami. Będzie to muzyka ze „smolistego południa” Stanów Zjednoczonych, gorącej Ameryki Łacińskiej, odległej Australii, dzikiej Sahary, tajemniczych Indii…
Po egzotycznych podróżach czas na poważny i refleksyjny zarazem „Raport o stanie świata” Dariusza Rosiaka. To jedyny taki program w polskim eterze. Wyjątkowość jego polega na tym, że Rosiak zdaje sobie sprawę, że nie tylko my żyjemy w globalnym świecie, przypominającym z oddali kulę.
I na koniec gratka dla wszystkich fanów Trójki– to „Mocną Trójka”! W niedzielne przedpołudnie przed mikrofonami spotkają się w jednym studiu na żywo: Wojciech Mann, Grzegorz Wasowski i Marek Niedźwiecki.

Ostania, ale nie najmniej ważna zmiana to nowi prowadzący porannego ”Zapraszamy do Trójki”. Codziennie będzie to Marcin Łukawski, a poniedziałki Dariusz Rosiak. Zastąpią Piotra Barona, który od stycznia dłużej pośpi: od 9 rano przywita słuchaczy w autorskim paśmie „ Tu Baron”.

Polecane