"Quo vadis" do usłyszenia w Trójce

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Quo vadis" do usłyszenia w Trójce
W role postaci z "Quo vadis" wcielili się laureaci i finaliści "Talentów Trójki", a nad całością czuwała Barbara Marcinik Foto: PR/W. Dorosz

Na naszej antenie Narodowe Czytanie "Quo vadis" w wydaniu laureatów Talentów Trójki! Zapraszamy do wysłuchania wszystkich odcinków.

Posłuchaj

"Quo vadis" - fragment pierwszy
+
Dodaj do playlisty
+

W sobotę 3 września w Ogrodzie Saskim w Warszawie odbył się finał – organizowanego już po raz piąty – ogólnopolskiego Narodowego Czytania – tym razem poświęconego "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza. Akcję z udziałem wybitnych aktorów i twórców zainaugurowała Para Prezydencka, która objęła Honorowy Patronat nad wydarzeniem. Specjalne audycje związane z akcją przygotowały wszystkie Programy Polskiego Radia, które jest partnerem medialnym wydarzenia. 

Talenty Trójki - wszystko o konkursie >>>

Od 29 sierpnia do 3 września w porannym wydaniu "Zapraszamy do Trójki" - przedstawialiśmy powieść: słynne dialogi i mini-scenki z "Quo vadis", których głównymi bohaterami są Ligia i Winicjusz. Do głośnego czytania "Quo vadis" zaprosiliśmy młodych aktorów, laureatów Talentów Trójki w kategorii Teatr: Agnieszkę Skrzypczak, Annę Smołowik, Marcina Hycnara oraz tegorocznego finalistę - Bartosza Gelnera. Muzykę do naszego mini-serialu przygotowali także młodzi twórcy: Michał Zygmunt i Nina NU (Monika Wierzbicka).

Barbara Marcinik, Renata Szewczak i Wojciech Dorosz.

Lektura powstała we współpracy z Narodowym Centrum Kultury.

Polecane