Robert Gondek i jego afrykańska przygoda

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Robert Gondek i jego afrykańska przygoda
Robert Gondek odwiedził 17 afrykańskich krajów. Kolekcjonuje afrykańskie maski. Uczy się języka suahiliFoto: http://www.szczytyafryki.pl

Stracił pracę w korporacji, ale nie załamał się. - To była idealna szansa na to, żeby żyć tak, jak zawsze marzyłem, czyli żyć z podróży - mówił w Trójce Robert Gondek.

Posłuchaj

Robert Gondek opowiada o swoich podróżach (Zagadkowa niedziela/ Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Dziś żyje z turystyki. Pisze do magazynów turystycznych, robi zdjęcia, organizuje wyjazdy do Afryki. Gość Trójki realizuje też projekt "W drodze na najwyższe szczyty Afryki", którego celem jest zdobycie najwyższych szczytów w każdym afrykańskim kraju. Jest ich 56. Robert odwiedził 17 afrykańskich państw, między innymi Tanzanię, Etiopię, Ugandę, Rwandę, Burundi, Gabon, Botswanę, Malawi, Maroko i Wyspy Św. Tomasza i Książęcą. W 13 próbował wejść na najwyższe góry.

Każda z wędrówek była inna. Nie na wszystkie góry udało się wejść. Nie wszędzie udało się zdobyć pozwolenia. Ale Afryka to nie tylko góry. To niezwykła przyroda, zwierzęta i przygoda.

A co fascynuje go w Polsce? Skąd pomysł na projekt "W drodze na najwyższe szczyty Afryki"? Jak wyglądają jego wyprawy? Zapraszamy do słuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Marek Pawlukiewicz
Gość: Robert Gondek (podróżnik, http://www.szczytyafryki.pl/)
Data emisji: 28.08.2015
Godzina emisji: 8.07

ei/mc

Polecane