Książka, która "będzie wstrząsem dla każdego"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Książka, która "będzie wstrząsem dla każdego"
"Strach" to zbiór opowiadań poświęconych dramatowi i okrucieństwu rzezi wołyńskiej (na zdjęciu fragment okładki książki) Foto: Fronda/ mat. prom.

- To książka bardzo okrutna, ale tematu, którego dotyka, nie można przedstawić inaczej - mówiła o "Strachu" Stanisława Srokowskiego Katarzyna Wójcik.

Posłuchaj

Rozmowa o "Strachu" Stanisława Srokowskiego (Mistrz i Katarzyna/ Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

(mat prom. Fronda) (mat prom. Fronda)

Tematem "Strachu" jest rzeź wołyńska. - Ale "Strach" jest nie tylko o rzezi wołyńskiej. Jest o zbrodniach popełnianych w ogóle na terenach, na których mieszkali Ukraińcy i Polacy - powiedział Wacław Holewiński.

Książka Stanisława Srokowskiego oparta jest na wspomnieniach autora z dzieciństwa i na relacjach świadków dramatycznych wydarzeń. Narratorem opowiadań jest kilkuletni Staś, czyli alter ego autora. - Siedząc na zapiecku przysłuchuje się opowieściom rodziny, która zebrała się w chacie. Te historie burzą jego bezpieczny świat - przyznała Katarzyna Wójcik.

Wołyń 1943 - więcej materiałów z Polskiego Radia>>>

Książka - jak podkreślał Holewiński - będzie wstrząsem dla każdego. - Ale - jak mówi jedna z jej bohaterek - gdyby ludzie nie opowiadali nam świata, gdyby nie mówili, że jest zły, stałby się jeszcze gorszy. 

***

Tytuł audycji: Mistrz i Katarzyna - książki zakryte
Autorzy: Katarzyna Wójcik, Wacław Holewiński
Data emisji: 23.08.2016
Godzina emisji: 10.20

ei

Polecane