Sport dla całej rodziny? Czemu nie!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Sport dla całej rodziny? Czemu nie!
Wybierając np. trasę rowerową dla rodziny z dziećmi trzeba zwrócić uwagę na to, by była bezpieczna (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Glow Images/East News

Pojawienie się w rodzinie dzieci nie musi oznaczać odłożenia sportowych pasji rodziców na bok. W "Godzinie wychowawczej" rozmawialiśmy o tym, jak wspólnie z najmłodszymi realizować swoje zamiłowania.

Posłuchaj

Sport dla całej rodziny? Czemu nie! (Godzina wychowawcza/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Gościem Katarzyny Pruchnickiej była Ewa Świerżewska, która razem z mężem i dwiema córkami wróciła właśnie z dwutygodniowej wyprawy po Polsce. Była to wyprawa rowerowa.

Jeszcze przed pojawieniem się dzieci pani Ewa i jej mąż mieli za sobą dwie zagraniczne wycieczki rowerowe. - Po powrocie zaczęliśmy się zastanawiać, jak będziemy jeździć na rowerach, gdy pojawią się dzieci. Potem się okazało, że się da, chociaż wymaga to oczywiście samozaparcia, dyscypliny i paru innych cech, które na szczęście można w sobie wyrobić - przyznaje Ewa Świerżewska.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji, w której wyjaśniamy też wątpliwości słuchaczy dotyczących rodzinnego podróżowania i polecamy ciekawą literaturę dziecięcą.

Mówiliśmy też o konkursie „Świat przyjazny dziecku”. Jego organizatorem jest Komitet Ochrony Praw Dziecka. Celem konkursu jest nagradzanie najlepszych na rynku produktów dla dzieci w wieku do 15 lat, a także miejsc i portali internetowych przyjaznych dzieciom.

***

Tytuł audycji: Godzina wychowawcza
Prowadzi:
Katarzyna Pruchnicka
Goście: Ewa Świerżewska (sportowa mama, redaktor naczelna portalu qlturka.pl, autorka książek), Małgorzata Żółtaszek (autorka książki pt. "Basałyk i Psotka idą do pracy"), Dorota Mazurek (redaktor naczelna "Świata zabawek"), Magdalena Stachowiak (organizatorka kampanii „Świat przyjazny dziecku”), Aleksandra Ejsmont (radca prawny)
Data emisji: 23.08.2016
Godzina emisji: 0.05

fbi/ei

Polecane