Komentatorzy: nie ma mowy o pewności pokoju

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Komentatorzy: nie ma mowy o pewności pokoju
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/EPA/MOHAMMED SABER

- Nie ma mowy o pewności pokoju, a wszystkie nowe ustawy w Europie dot. bezpieczeństwa i obronności wynikają z zagrożeń i obaw strategicznych – mówili w radiowej Trójce komentatorzy Wiesław Dębski i Łukasz Warzecha ("wSieci").

Posłuchaj

Łukasz Warzecha ("wSieci") i Wiesław Dębski dyskutowali o reakcjach rządów w Europie na niestabilność bezpieczeństwa, a także o minionych igrzyskach w Rio (Trójka/Komentatorzy)
+
Dodaj do playlisty
+

Rząd Niemiec będzie po raz pierwszy od końca zimnej wojny zachęcał obywateli do robienia zapasów żywności i wody pitnej pozwalających przetrwać przez 10 dni w przypadku poważnego kryzysu - podał w niedzielę "Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung".

- Takie oficjalne stanowisko niemieckiego rządu daje jeden wniosek: żyjemy w czasach, gdzie nie ma już mowy o pewności pokoju i pewności tego układu, który istnieje. Mamy przed sobą niezwykle istotną zmianę, czyli zmianę prezydenta w USA, która także zachwieje tym ładem - mówił Łukasz Warzecha.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Komentatorzy", "Puls Trójki" i"Śniadanie w Trójce".

Wiesław Dębski z kolei przypomniał, że rząd niemiecki będzie w tym tygodniu obradował nad projektem ustawy o mechanizmach, które uruchamia się w przypadku zagrożeń wojną lub klęską żywiołową. - W tym pakiecie proponują, żeby ludzie robili zapasy. Ja osobiście nie wierzę, że ludzie zaczną robić je sami. Ta ustawa będzie czymś w rodzaju polskiej obrony terytorialnej - stwierdził.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Komentatorzy

Prowadzi: Agnieszka Stępień

Gość:  Wiesław Dębski i Łukasz Warzecha ("wSieci")

Data emisji: 22.08.2016

Godzina emisji: 8.38

mfm/fbi

Polecane