Bezpieczni w sieci. Jak zadbać o dane w naszym telefonie?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Bezpieczni w sieci. Jak zadbać o dane w naszym telefonie?
W Polsce jest 19 milionów smartfonówFoto: Pixabay.com

- Największym zagrożeniem czyhającym na użytkowników smartfonów jest tzw. ransomware, który szyfruje dane na zainfekowanych urządzeniach i za dostęp do nich żąda opłacenia okupu - mówi Tomasz Kurzak z "Komputer Świat".

Posłuchaj

Jak zabezpieczyć nasze dane w telefonie? (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
+
Dodaj do playlisty
+

Dane do kont mailowych, zdjęcia i filmy i poufne informacje na nasz temat to tylko niektóre z rzeczy, jakie można znaleźć w naszych telefonach komórkowych. Smartfony zawierają czasami więcej danych niż nasze komputery. Nie zawsze tylko pamiętamy o tym, by zabezpieczyć je stosownym programem antywirusowym.

- Problemem smartfonów i innych urządzeń moblilnych jest to, że najczęściej korzystamy z internetu wchodząc na strony, które są łatwe do włamania i na których haker może podłożyć złośliwe kody. Mówimy np. o popularnych blogach, które nie są systemami specjalnie zabezpieczanymi. Wejście na nie pozwala w ciągu minuty na przejęcie kompletnej kontroli nad naszym telefonem - opowiada Jakub Jugo.

Jak można zabezpieczyć telefon? Czy programy antywirusowe są skuteczne? Jakie są inne sposoby dbania o nasze dane na urządzeniach mobilnych? Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - popołudnie

Prowadzi: Robert Kantereit

Materiał przygotowała: Paulina Kozion

Goście: Tomasz Kurzak ("Komputer Świat"), Jakub Jugo (Fundacja Bezpieczniej w Sieci)

Data emisji: 17.08.2016

Godzina emisji: 16.26

sm/mp

Polecane