Trójka nadaje z Trójmiasta. Sopot i Gdynia na antenie Programu III

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Trójka nadaje z Trójmiasta. Sopot i Gdynia na antenie Programu III
Kulturalna Plaża Trójki rozpoczyna kolejny sezon działalności Foto: E. Iwanicka/ PR

Wakacje co prawda powoli dobiegają końca, ale dziennikarze z ul. Myśliwieckiej 3/5/7 ani myślą odpoczywać.

Już w najbliższych dniach odwiedzą Gdynię - w ramach cyklu "Trójka wraca do korzeni" - oraz zajrzą na Festiwal Literacki Sopot. Obszerne relacje z tych wydarzeń pojawią się oczywiście na antenie Programu 3.

Już w najbliższy czwartek (18 sierpnia) Mariusz KrzemińskiKuba Witkowski zawitają do Gdyni. Dziennikarze opowiedzą - wraz z zaproszonymi gośćmi - o tradycjach miasta i regionu, przybliżą jego specyfikę, powrócą do ważnych dat i miejsc w historii. Nie zabraknie informacji o lokalnej kuchni, zwyczajach, ciekawostkach turystyczno-krajoznawczych. Zaproszą liderów lokalnej społeczności: przewodników, animatorów kultury i ludzi biznesu. A to wszystko w ramach nowego cyklu "Trójka wraca do korzeni".

Relacje z Gdyni pojawią się w porannympopołudniowym wydaniu "Zapraszamy do Trójki": o godz. 6.40, 7.40, 16.10, 16.50 i 18.35. Lokalne media zaprezentowane zostaną natomiast w specjalnym przeglądzie prasy o godz. 6.50.

To już druga wyjazdowa audycja w ramach cyklu "Trójka wraca do korzeni" - poprzednio reporterzy Programu 3 byli 21 lipca w Gołdapi. Wśród miast, które chcą jeszcze odwiedzić są ponadto m.in. Horodło, Przemyśl, Supraśl, Starogard Gdański, Kluki, Kłodzko i Pszczyna.

***

Również w czwartek 18 sierpnia startuje Festiwal Literacki Sopot. Do niedzieli 21 sierpnia na Kulturalnej Plaży Trójki odbędą się spotkania z wybitnymi pisarzami, a na antenie Programu 3 pojawią się relacje z najważniejszych wydarzeń festiwalu.

Z pisarzami w plenerowej kawiarni literackiej przy Klubie Atelier rozmawiał będzie Michał Nogaś. Bohaterami będą: Marcin Kołodziejczyk (czwartek, 18 sierpnia), Justyna Kopińska (piątek, 19 sierpnia), Marek Krajewski (sobota, 20 sierpnia) oraz Katarzyna Bonda (niedziela, 21 sierpnia). Wszystkie spotkania zaplanowano na godz. 14.30.

Ponadto Michał Nogaś poprowadzi rozmowę z Grażyną i Wojciechem Jagielskimi w Sopotece (czwartek, 18 sierpnia, godz. 18.00).

Tym, którzy nie będą mogli uczestniczyć w spotkaniach na Kulturalnej Plaży Trójki, Michał Nogaś obszernie opowie o ich przebiegu oraz skomentuje inne festiwalowe wydarzenia w audycjach: "Do południa" (czwartek, 18 sierpnia, godz. 9.20 i 10.15), "Trójkowy znak jakości" (piątek, 19 sierpnia, godz. 7.45) oraz "Z najwyższej półki" (niedziela, 21 sierpnia, godz. 21.00-22.00). Relacje z Literackiego Sopotu pojawią się również w "Fest Programie" (piątek, 19 sierpnia, godz. 13.00-14.00) oraz "Radiowym Domu Kultury" (sobota, 20 sierpnia, godz. 12.00-14.00).

Kulturalna Plaża Trójki po raz trzeci gościć będzie uczestników Literackiego Sopotu. Dodatkowo powstanie tu sezonowa plenerowa biblioteka i strefa, do której organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy chcą się wymienić zarówno starymi, jak i nowymi książkami, albumami, magazynami, komiksami i tomikami wierszy.

Trójka jest stałym partnerem medialnym Festiwalu Literacki Sopot.


Polecane