Ekskluzywna oferta w walce z multipleksem

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Ekskluzywna oferta w walce z multipleksem
Czy ambitne kino ma szansę z filmami nurtu popularnego? Między innymi o tym mówiliśmy w specjalnym wydaniu "Klubu Trójki" ze Zwierzyńca (zdjęcie ilustracyjne) Foto: Pixabay/rebel1965

- Bardzo nie lubimy, kiedy ktoś mówi o nas festiwal. Na Letniej Akademii Filmowej nie ma czerwonych dywanów ani blichtru - mówi filmoznawca Grzegorz Pieńkowski o imprezie, która ma promować inną - niż ta najpopularniejsza - ofertę kinową.

Posłuchaj

Dyskusja o kondycji kina studyjnego w Polsce (Klub Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Organizatorzy Letniej Akademii Filmowej (LAF) stawiają na ambitne kino i rozmowy o filmach. - Dyskutujemy o filmach z ich twórcami na zasadach pełnego partnerstwa - dodał Grzegorz Pieńkowski.

Piotr Kotowski, rektor Letniej Akademii Filmowej podkreślał, że impreza ma wyróżniać się na tle wielu letnich wydarzeń filmowych. - Nam zależy na tym, żeby to było spotkanie ludzi filmu i kinomanów, którzy kino kochają i chcą zagłębić się w jego historię - przyznał.

I właśnie z myślą o tych, którym nie wystarcza oferta filmowych multipleksów, w "Klubie Trójki" mówiliśmy nie tyko o LAF, ale też o tym, gdzie można trafić na ambitne filmy, jaka jest w Polsce publiczność kina artystycznego i w jaki sposób ekskluzywną ofertą chcą o pozycję na rynku walczyć kina studyjne. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Ryszard Jaźwiński
Goście: Grzegorz Pieńkowski (filmoznawca, przewodniczący Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych), Piotr Kotowski (rektor Letniej Akademii Filmowej), Andrzej Goleniewski (szef Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych), Marlena Gabryszewska (warszawskie kino Elektronik), Iwona Bartnicka (kino 60 Krzeseł w Gorzowie Wielkopolskim), Mirosław Trębowicz (dystrybutor filmowy)
Data emisji: 9.08.2016
Godzina emisji: 21.10

ei

Polecane