Swoboda użycia

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Swoboda użycia
Zdjęcie pochodzi z terenu zabytkowej kopalni srebra w Tarnowskich Górach Foto: PR

Katowice i reszta świata.

Katowice nie rozpieszczają pogodą, ale za to OFF Festival rozpieszcza wszystkim, co może zaoferować takie spotkanie ze sztuką i innymi festiwalowiczami. A my, z Katowic, zaczynamy - polecamy.

Agnieszka Szydłowska wspólnie z Różą Franczak zaprasza na II Bieszczadzki Festiwal Sztuk w Czarnej.

Posłuchaj pierwszej godziny ostatniego wydania "Radiowego domu kultury" >>>

Posłuchaj drugiej godziny ostatniego wydania "Radiowego domu kultury" >>>

Agnieszka Obszańska wybrała koncerty w mieszkaniu...tym razem w Łodzi.

Nadajemy nasz program z Ronda Sztuki. Galeria działa pełną parą, a od 4 sierpnia pokazuje nową wystawę. Tym razem w centrum David Bowie. "Człowiek kameleon. Artysta wizjoner. Popkulturowy prorok, który wyprzedzał swoją epokę każdym swoim wcieleniem. Kim był David na ziemi? Ziggim Stardustem, Thin White Duke’em, Majorem Tomem, czy po prostu Davidem Jonesem? Lista jego wcieleń jest pokaźna, a każde z nich pokazuje ponadprzeciętną wrażliwość i łatwość wcielania się w kolejne figury. Wielość jego postaci jest punktem wyjścia do prac, które będzie można zobaczyć w ramach wystawy "Life on Earth?" David Bowie." O wystawie Adrian Chorębała.

Kosmiczny i muzyczny klimat łączy wizyta Misi Furtak. W Radiowym Domu Kultury premiera jej nowej piosenki! Utwór zatytułowany "The Drake Equasion" ma bardzo ciekawą historię! A do tego, w pewnym sensie, stoi za nim Centrum Cyfrowe i jego projekt Swoboda użycia.

Odwiedzamy zabytkową kopalnię srebra w Tarnowskich Górach i zapraszamy na opowieść o pogórniczych zabytkach, które mają szansę znaleźć się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Naszym przewodnikiem jest Zbigniew Pawlak - w-ce przewodniczący Stowarzyszenia Ziemi Tarnogórskiej. Naszym przedstawicielem w kopalni jest Agnieszka Obszańska!Michał Nogaś dzwoni do Wrocławia (bo nie o wszystkich wydarzeniach związanych z ESK udało się opowiedzieć w ostatnich dwóch wydaniach RDK), by - wspólnie ze Zbigniewem Maćkowem, kuratorem ds. architektury - polecić "Patchwork", czyli opowieść o architekturze Jadwigi Grabowskiej-Hawrylak.

Jako pierwsza kobieta po wojnie we Wrocławiu otrzymała dyplom architekta. Jako młoda projektantka pracowała przy odbudowie wrocławskich zabytków, projektowała pierwsze wrocławskie osiedla, nowoczesne szkoły i nowatorskie budynki mieszkalne.


Zaglądamy także do Szczebrzeszyna, gdzie jeszcze do niedzieli - z Trójkowym Znakiem Jakości - trwa festiwal literacki Stolica Języka Polskiego. Obserwował go na miejscu Michał Nogaś. Przywiózł do Katowic pocztówkę z Roztocza.

Na krótką wycieczkę zabiera nas także Anna Dudzińska. Tym razem odwiedzamy... Śląsk. To opowieść o Muzeum Enegretyki w Łaziskach Górnych.

na FB 24/7

szydłowska&obszańska&nogaś

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury
Autorzy: Agnieszka Szydłowska, Agnieszka Obszańska, Michał Nogaś
Data emisji: 6.08.2016
Godzina emisji: 12.05

Polecane