Jak dbać o pompę, bez której nie ma nas?
- Nikt nie wie lepiej od nas samych, jak się czujemy. Jest taki moment, kiedy odczuwamy dyskomfort w samopoczuciu lub w różnych częściach ciała. Warto się wówczas zatrzymać i zapytać, z jakiego powodu tak się dzieje - mówi Emilia Żurek, psychosomatoanalityk.
Wysyłek fizyczny i zdrowe odżywianie mogą nam pomóc w dbałości o serce
Foto: Pixabay.com/Public Domain/Cheifyc
O sercu najczęściej zaczynamy myśleć wtedy, gdy przestaje być sprawne. Czasami to za późno, by przeciwdziałać chorobom, które mogą położyć się cieniem na naszym dalszym życiu. Jak zatem dbać o serce, by służyło nam przez długie lata?
- Nie tylko trzeba wiedzieć, co należy zrobić, ale również należy wykonać pracę, włożyć serce w starania, byśmy byli zdrowi. Każdemu, kto ciężko, długo i w ogromnym stresie pracuje, jest trudno utrzymać higienę umysłu i zdrowego stylu życia, dobrze się odżywiać, nie podjadać śmieciowego jedzenia i jeszcze znaleźć czas na aktywny wypoczynek - mówi dr Daniel Śliż, kardiolog.
Jakie są sposoby na dostarczenie "dobrego paliwa" dla serca? Jak można uspokoić skołatane nerwy? Jakie są czynniki ryzyka, doprowadzające do chorób serca? W jaki sposób możemy dbać o zdrowie, prowadząc siedzący tryb życia? Jakie sygnały powinny obudzić naszą czujność? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.
***
Tytuł audycji: Trójka pod Księżycem
Prowadzi: Grażyna Dobroń
Goście: Małgorzata Stelmach (projekt Zdrowie dla kobiet), Emilia Żurek (psychosomatoanalityk), dr Daniel Śliż (kardiolog, Warszawski Uniwersytet Medyczny)
Data emisji: 4.08.2016
Godzina emisji: 00.05
sm/mk