Drohobycz, o jakim nikt jeszcze nie słyszał

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Drohobycz, o jakim nikt jeszcze nie słyszał
Stare Miasto w DrohobyczuFoto: Wikipedia Commons/lic. CC BY-SA 3.0/McFranek

- Drohobycz oprócz gwiazdy Brunona Schulza miał też inne atrakcje. Jedną z nich był miejscowy klub piłki nożnej Junak, którego mecze gromadziły mieszkańców regionu - mówi o książce "Atlantyda" Andrzeja Chciuka Wacław Holewiński.

Posłuchaj

Nieznane opowieści o Drohobyczu i Brunonie Schulzu (Mistrz i Katarzyna/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Zmarły w 1978 roku w Australii Andrzej Chciuk jest autorem dziewięciu książek, a wśród nich "Atlantydy. Opowieść o Wielkim Księstwie Bałaku", będącej wspomnieniami autora z jego rodzinnego Drohobycza. Jedną z postaci uwiecznionych w debiucie pisarskim jest Bruno Schulz.

- Ta książka to bardzo ciepłe wspomnienia o czasach młodości i dojrzewania Chciuka aż po jego ucieczkę na Zachód po agresji sowieckiej na Polskę w 1939 roku. Świadectwo autora jest o tyle niesamowite, że był on uczniem Schulza i pozostawał z nim w bardzo przyjaznych relacjach - mówi Wacław Holewiński.

Co poza Brunem Schulzem powinno nam się kojarzyć z Drohobyczem? Jakie fakty przedstawione przez Andrzeja Chciuka nie były dotychczas znane? Co dawniej załatwiano w czasie meczu? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Mistrz i Katarzyna - książki zakryte
Autorzy: Katarzyna Wójcik, Wacław Holewiński
Data emisji: 2.08.2016
Godzina emisji: 10.15

sm/mp

Polecane