Przesłanie papieża na Światowych Dniach Młodzieży

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Przesłanie papieża na Światowych Dniach Młodzieży
Papież Franciszek tuż przed wylotem z PolskiFoto: PAP/Stanisław Rozpędzik

- Pielgrzymka Franciszka to wspomnienia radości i wzruszeń, ale przede wszystkim doświadczenia wspólnoty i wiary - mówi ks Marek Solarczyk, biskup pomocniczy warszawsko-praski.

Posłuchaj

Papież Franciszek zakończył pielgrzymkę w Polsce cz. 1 (Studio Światowych Dni Młodzieży/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

- Trudno w tej chwili, na gorąco, analizować przesłanie papieża. Każdy musi je spokojnie przeanalizować i dla siebie w spokoju odczytać - dodaje gość Dariusz Rosiaka. - Odwaga i podejmowanie ryzyka to oś przesłania, która łączy przemówienia papieża na Światowych Dniach Młodzieży - podsumowuje redaktor naczelny serwisu deon.pl Piotr Żyłka.

Światowe Dni Młodzieży - serwis specjalny Polskiego Radia>>>

W niedzielę wieczorem papież Franciszek zakończył wizytę w Polsce. O godz.19.30. samolot - boeing 787 - LOT-u, którym papież wraca do Rzymu, odleciał z części wojskowej lotniska w Balicach. Na pokładzie samolotu oprócz papieża Franciszka i jego orszaku jest m.in. kilkudziesięcioro przedstawicieli mediów akredytowanych przy Watykanie.  Papież Franciszek przebywał w Polsce w ramach Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 od 27 do 31 lipca. W tym czasie oprócz Krakowa i Brzegów odwiedził także Częstochowę i teren byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.

***

Tytuł audycji: Studio Światowych Dni Młodzieży

Prowadzi: Dariusz Rosiak

Autorzy materiałów: Magdalena Skajewska ,Agata Kasprolewicz,

Autor rozmowy: Marcin Pośpiech

Goście: ks Marek Solarczyk (biskup pomocniczy warszawsko-praski), Piotr Żyłka (redaktor naczelny deon.pl), muzycy grupy TGD, Justyna Malecka i Daniel Dudziński (wolontariusze), ks. Grzegorz Ryś (biskup pomocniczy krakowski), Noa (piosenkarka)

Data emisji: 31.07.2016

Godzina emisji: 18.06

PAP/IAR/mp

Polecane