Wizyta papieża Franciszka w Polsce. "Ojciec Święty trafia do serc"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wizyta papieża Franciszka w Polsce. "Ojciec Święty trafia do serc"
Pielgrzymi zgromadzeni na krakowskich BłoniachFoto: PAP/Andrzej Grygiel

Papież Franciszek przebywa w Polsce na Światowych Dniach Młodzieży. To jego pierwsza wizyta w naszym kraju. O nauce Ojca Świętego mówili goście "Śniadania w Trójce".

Posłuchaj

Goście "Śniadania w Trójce" o wizycie papieża Franciszka w Polsce (Śniadanie w Trójce)
+
Dodaj do playlisty
+

Barbara Dolniak (Nowoczesna) bardzo cieszy się z wizyty papieża Franciszka w Polsce. Podkreśliła, że Ojciec Święty mówi o najważniejszych rzeczach, które powinny nam towarzyszyć na co dzień - o tolerancji, miłości, dobroci i miłosierdziu. - Niestety często zapominamy, że drugi człowiek jest obok nas - dodała gość Trójki.

Marek Sawicki (PSL) stwierdził z kolei, że to co teraz widzimy to kontynuacja tego, co zapoczątkował Jan Paweł II. Jak mówił, chodzi o budowanie miłosierdzia, które zaczęło się właśnie w Polsce. - To teraz znak rozpoznawalny na świecie - zaznaczył polityk.

Jan Maria Jackowski (PiS) tłumaczył, że papież przyjechał do naszego kraju z uniwersalnym przesłaniem Ewangelii. Jego zdaniem mamy do czynienia przede wszystkim z ogromnym entuzjazmem. - Franciszek przynosi doświadczenie Kościoła spoza Europy, uwrażliwionego na kwestie społeczne - wyjaśnił.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Andrzej Halicki (PO) liczy natomiast na to, że zmienimy się po słowach, które usłyszeliśmy z ust Franciszka. - Chciałbym, abyśmy mieli więcej ciepła, rozwagi, uwagi - podkreślił polityk. Dodał, że nauce papieża cały czas towarzyszy symbolika i porusza on najbardziej palące tematy, choćby związane z uchodźcami.

Marek Magierowski (Kancelaria Prezydenta PR) mówił, że Franciszek oczekuje od nas, abyśmy uwolnili się od własnych słabości. - Dzisiaj żyjemy w wolnym kraju, ale często popadamy w niepotrzebne frustracje. Ten papież jest papieżem optymizmu, który tłumaczy nam, że upadamy, bo jesteśmy grzeszni, ale Chrystus daje nam szansę podniesienia się - wyjaśnił.

Marek Jakubiak (Kukiz'15) stwierdził natomiast, że papież Franciszek w swojej skromności jest wielki. Zdaniem polityka, tę wielkość zaprezentował w Oświęcimiu, w Auschwitz, kiedy poprzez milczenie i samotność okazywał traumę. - Nie było tam wielkich przemówień, patosu, było cierpienie zwykłego człowieka - tłumaczył.

Goście "Śniadania w Trójce" mówili również m.in. o zaleceniach Komisji Europejskiej ws. Trybunału Konstytucyjnego. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Śniadanie w Trójce
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Barbara Dolniak (Nowoczesna), Marek Sawicki (PSL), Jan Maria Jackowski (PiS), Andrzej Halicki (PO), Marek Magierowski (Kancelaria Prezydenta RP), Marek Jakubiak (Kukiz'15)
Data emisji: 30.07.2016
Godzina emisji: 9.08

mr/fbi

Polecane