"Papież mówi o tym, że miłosierni nie boją się śmierci"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Papież mówi o tym, że miłosierni nie boją się śmierci"
Papież w szpitalu dziecięcymFoto: PAP/EPA/PRESS OFFICE/ OSSERVATORE ROMANO

- Milczenie czasem znaczy więcej niż słowa – powiedział ks. Andrzej Augustyński, szef stowarzyszenia ”Siemacha”, komentując wizytę papieża w Auschwitz. Piotr Sikora, dziennikarz działu ”Wiara” w ”Tygodniku Powszechnym” zauważył, że czasami nieodpowiednimi słowami próbuje się zagłuszyć cierpienie lub zło.

Posłuchaj

Światowe Dni Młodzieży: wizyta papieża w Auschwitz i w szpitalu dziecięcym (Puls Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

ZOBACZ SERWIS SPECJALNY:
papież franciszek śdm 1200 PAP.jpg
ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY 2016

Pytany o najważniejsze przesłanie wizyty papieża ks. Andrzej Augustyński zastrzegł, że trzeba wciąż poczekać na jej podsumowanie. Przypominał, że papież mówił iż ten, kto świadczy uczynki miłosierdzia nie boi się śmierci, a samo miłosierdzie było jednym z głównych tematów, jakie poruszał Franciszek.

Więcej informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy","Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Jak dodał duchowny, wczoraj z kolei papież wspomniał o młodych ludziach, którzy przechodzą na przedwczesną emeryturę. Zauważył przy tym, że Franciszek zaczął od stwierdzenia, że nie chce nikogo obrazić i mówi w swoim imieniu, o tym, co jego boli. Według ks. Augustyńskiego to przykład dla duchownych w Polsce i dla nas wszystkich – by starać się nie urazić nikogo i by mówić od siebie, o tym co się myśli i czuje.

Piotr Sikora, dziennikarz działu ”Wiara” w ”Tygodniku Powszechnym”, przypomniał, że papież tuż po przyjeździe wspomniał o śmierci młodego człowieka, który pracował jako wolontariusz przy przygotowaniu Światowych Dni Młodzieży. Temat śmierci i eschatologii pojawi się zapewne jeszcze w rozważaniach Franciszka - uznali goście Trójki.

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Damian Kwiek
Goście: ks. Andrzej Augustyński, szef stowarzyszenia ”Siemacha”, Piotr Sikora, dziennikarz działu ”Wiara” w ”Tygodniku Powszechnym”
Data emisji: 29.07.2016
Godzina emisji: 17.45

agkm/mp

Polecane