Młodzi ze świata doceniają polską codzienność

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Młodzi ze świata doceniają polską codzienność
Kraków, 28.07.2016. Pielgrzymi w deszczu na krakowskim Rynku Głównym późnym wieczorem, podczas trzeciego dnia Światowych Dni MłodzieżyFoto: PAP/Maciej Kulczyński

- W Izraelu jest nas garstka. Nie mogę się nadziwić widząc w Krakowie tylu młodych katolików modlących się razem - mówi kobieta z Izraela, uczestniczka Światowych Dni Młodzieży.

Posłuchaj

Młodzi Izraelczycy i Boliwijczycy o swoich wrażeniach podczas Światowych Dni Młodzieży (Studio Światowych Dni Młodzieży/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Katolików języka hebrajskiego z Izraela spotkał w Krakowie Marcin Gutowski. Pytał ich o obecne realia panujące w miejscu, gdzie żył Jezus Chrystus. - Jeżeli ktoś jest jedynym chrześcijaninem w szkole żydowskiej, to na pewno nie będzie się afiszował, bo różnych ludzi można spotkać... - słyszymy w "Studiu Światowych Dni Młodzieży".

Światowe Dni Młodzieży - serwis specjalny Polskiego Radia>>>

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji. Dariusz Rosiak zaprosił do niej także młodych Boliwijczyków, którzy zaprezentowali słuchaczom, co w ich wykonaniu znaczy prawdziwy "raban", do którego zachęcał papież Franciszek. Kuba Witkowski zaprezentował natomiast kulinarne popisy młodzieży węgierskiej.

A oto jak młodzież z całego świata bawi się podczas Światowych Dni Młodzieży.


***

Tytuł audycji: Studio Światowych Dni Młodzieży
Prowadzi: Dariusz Rosiak
Autorzy materiałów: Marcin Gutowski, Kuba Witkowski
Data emisji: 29.07.2016
Godzina emisji: 8.35

Studio Światowych Dni Młodzieży wyemitowano w ramach audycji "Zapraszamy do Trójki - ranek", którą prowadził Wojciech Mann.

fbi

Polecane