Marek Jurek: Franciszek kontynuuje dzieło poprzedników

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Marek Jurek: Franciszek kontynuuje dzieło poprzedników
Marek JurekFoto: Polskie Radio

Przewodniczący Prawicy Rzeczypospolitej powiedział w "Salonie politycznym Trójki", że orędzie Ojca Świętego na Światowe Dni Młodzieży wpisuje się w linię wytyczoną przez Jana Pawła II i Benedykta XVI.

Posłuchaj

Marek Jurek o Światowych Dniach Młodzieży (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

- Słyszymy powtarzanie tego samego apelu, który dwaj poprzedni papieże wygłaszali. To jest przekonanie, że młodzież jest nadzieją Kościoła, że młodzież ma ogromny dynamizm zmian. Kto ukształtuje młode pokolenie, to wpłynie na kierunek cywilizacji - mówił w radiowej Trójce Marek Jurek.

<<< Światowe Dni Młodzieży. Serwis Specjalny >>>

Poseł do Parlamentu Europejskiego zwrócił uwagę, że nowym wątkiem, wprowadzonym przez papieża Franciszka podczas Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro i obecnie kontynuowanym, jest piętnowanie kultury tymczasowości.

Według Franciszka, jest to kultura oparta na ucieczce od życia w narkotyki, alkohol, używki czy karierę. Jej znamieniem jest pozorna wesołość, jednak kultura tymczasowości prowadzi ostatecznie do przegrania życia.

Marek Jurek mówił także m.in. o przesłaniu, które Ojciec Święty skierował do Polaków oraz odniósł się do sporu dotyczącego Trybunału Konstytucyjnego. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Marek Jurek (przewodniczący Prawicy Rzeczypospolitej)
Data emisji: 29.07.2016
Godzina emisji: 8.13

aj/fbi

Polecane