Chrześcijaństwo na Wschodzie. "Oni muszą to poczuć"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Chrześcijaństwo na Wschodzie. "Oni muszą to poczuć"
Wracający z Błoń po uroczystościach powitania papieża Franciszka pielgrzymi na krakowskich ulicach. XXXI Światowe Dni Młodzieży, połączone z pielgrzymką papieża Franciszka do Polski, potrwają do 31 lipcaFoto: PAP/Paweł Supernak

- Na misjach zobaczyłem, że za chrześcijaństwem nie stoi żadna ideologia, a tylko Jezus Chrystus. W Krakowie też jesteśmy właśnie ze względu na Jezusa - podkreśla ojciec Andrzej Madej.

Posłuchaj

Jaki jest Kościół na Wschodzie? (Studio Światowych Dni Młodzieży/ Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

W tym tygodniu zastanawiamy się nad kondycją Kościoła katolickiego w różnych częściach świata. Mówiliśmy już o Bliskim WschodzieAmeryce Łacińskiej i kryzysie chrześcijaństwa w Europie. Teraz przyszedł czas na Wschód i specyfikę wiernych za Uralem w Azji.

- Człowiek na Wschodzie poza tym, że coś zrozumie, to musi to również poczuć. A jak poczuje, to wtedy jest dobrze - mówi ojciec Jan Andrzej Kłoczowski, dominikanin. Duchowny dodaje, że choć młodzież teoretycznie może odpowiedzieć na pytanie, czym jest powszechność Kościoła, to potrzbuje to też odczuć. - Tu w Krakowie się to czuje, że Kościół Katolicki to siła - przyznaje.

Światowe Dni Młodzieży - serwis specjalny Polskiego Radia>>>

W programie opowiadamy o religijności Azji i wartości misji chrześcijańskich w tej części świata. Ilu jest wiernych w Azerbejdżanie czy Turkmenistanie? Dlaczego teraz przeżywamy "nową ewangelizację Polski"? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Studio Światowych Dni Młodzieży

Prowadzi: Dariusz Rosiak

Relacja: Damian Kwiek

Goście: ks. Jarosław Mitrzak (wikariusz diecezji w Saratowie w Rosji), ojciec Andrzej Madej (oblat Maryi Niepokalanej z Turkmenistanu), ojciec Jan Andrzej Kłoczowski (dominikanin, teolog, filozof)

Data emisji: 28.07.2016

Godzina emisji: 21.07

sm/fbi

Polecane