Wizyta w Polsce przerosła wyobrażenia pielgrzymów

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wizyta w Polsce przerosła wyobrażenia pielgrzymów
Kraków, 27.07.2016. Pielgrzymi, uczestnicy ŚDM na ulicach KrakowaFoto: PAP/Andrzej Grygiel

- Wyjazd z Republiki Środkowej Afryki i oddychanie normalnym powietrzem pokoju na pewno pozostawi ślad w sercach młodych ludzi - mówi o uczestnikach ŚDM ks. Mirosław Gucwa, który na co dzień pracuje w Afryce.

Posłuchaj

(Studio Światowych Dni Młodzieży/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Wśród setek tysięcy młodych przybyłych do Krakowa jest 28-osobowa grupa z Republiki Środkowej Afryki. - Oni mówią, że to, co zobaczyli dotychczas, przechodzi ich wyobrażenie. To odmiana dla tego, co widzą u siebie. Od trzech lat ich kraj jest pogrążony w rebelii, rebelianci zajmują wciąż połowę państwa - tłumaczy duchowny opiekujący się grupą.

Światowe Dni Młodzieży - serwis specjalny Polskiego Radia>>>

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której Dariusz Rosiak i Magdalena Skajewska rozmawiają z pielgrzymami z Afryki, a Marcin Pośpiech pyta młodych przybyszów z różnych części świata o to, jakie są największe problemy młodego pokolenia. Kuba Witkowski przysłuchuje się natomiast z mikrofonem grupie Hiszpanów, która gotuje w Krakowie typowy dla swojego kraju obiad.

***

Tytuł audycji: Studio Światowych Dni Młodzieży
Prowadzi: Dariusz Rosiak
Autorzy materiałów: Magdalena Skajewska, Marcin Gutowski, Kuba Witkowski, Damian Kwiek
Data emisji: 28.07.2016
Godzina emisji: 8.35

Studio Światowych Dni Młodzieży wyemitowano w ramach audycji "Zapraszamy do Trójki - ranek", którą prowadził Marcin Łukawski.

fbi/ei

Polecane