Radosna wiara w Boga Ameryki Łacińskiej

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Radosna wiara w Boga Ameryki Łacińskiej
Pielgrzymi na trasie przejazdu papieża Franciszka w Krakowie. XXXI Światowe Dni Młodzieży, połączone z pielgrzymką papieża Franciszka do Polski, potrwają do 31 lipcaFoto: PAP/Paweł Supernak

- Życie ludzi w Ameryce Łacińskiej jest bardzo trudne, naznaczone pracą i wysiłkiem codzienności, więc kiedy się zbliża święto, zwykle maryjne, jest to prawdziwa celebracja, wszyscy tańczą i bawią się - mówi ksiądz Tomasz Denicki.

Posłuchaj

Jaka jest wiara mieszkańców Ameryki Łacińskiej? (Studio Światowych Dni Młodzieży/ Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

W Ameryce Łacińskiej mieszka prawie 430 milionów katolików. Blisko 40 procent wyznawców Kościoła katolickiego mieszka na tym właśnie kontynencie.

- Wierzącym w Ameryce Łacińskiej wystarczy zwykła obecność. Oni nie oczekują nie wiadomo jakich rzeczy, a na przykład tego, że się skonstruuje pompę, która dostarczy wszystkim wodę albo wybuduje się szkołę, która wychowa dzieci. Chcą mieć też człowieka, który będzie wskazywał drogę Ewangelii, jaką oni chcą iść - opowiada ks. Tomasz Grzyb.

Światowe Dni Młodzieży - serwis specjalny Polskiego Radia>>>

W programie mówiliśmy o tym, jakie są oczekiwania odnośnie wizyty papieża Franciszka i jak wygląda praca misjonarzy w Ameryce Łacińskiej. Co sprawia, że misjonarze chcą zostać na tym kontynencie? Jaka jest reakcja Latynosów na polskich księży?

***

Tytuł audycji: Studio Światowych Dni Młodzieży

Prowadzi: Dariusz Rosiak

Relacja: Magdalena Skajewska

Goście: ks. Tomasz Denicki (diecezja siedlecka, misjonarz z Boliwii), ks. Tomasz Grzyb (diecezja siedlecka, misjonarz z Boliwii), Earline (z miejscowości Bulo Bulo w Boliwii), Janusz Poniewierski (miesięcznik "Znak")

Data emisji: 27.07.2016

Godzina emisji: 21.08

sm/ei

 

Polecane