Kara za doping. Rosyjscy lekkoatleci wykluczeni z igrzysk w Rio

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Kara za doping. Rosyjscy lekkoatleci wykluczeni z igrzysk w Rio
Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) odrzucił w czwartek w Lozannie apelację 68 rosyjskich lekkoatletów wykluczonych ze startu w igrzyskach w Rio de JaneiroFoto: PAP/EPA/LAURENT GILLIERON

- To historyczny dzień dla sportu - mówił w "Pulsie Trójki" Andrzej Person (Polski Komitet Olimpijski). - Rosja poddała się bez walki - stwierdził z kolei Paweł Wilkowicz ("Gazeta Wyborcza").

Posłuchaj

Andrzej Person i Paweł Wilkowicz o wykluczeniu rosyjskich lekkoatletów z igrzysk w Rio de Janeiro (Puls Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Rosyjscy lekkoatleci nie pojadą na igrzyska do Rio de Janeiro. Zagrożone jest uczestnictwo całej rosyjskiej reprezentacji. Powodem jest doping.

Andrzej Person tłumaczył, że stosowanie dopingu przez Rosjan jest znane nie od dziś, ale w tym temacie kluczową sprawą są indywidualne działania sportowców i ludzi z tym związanych.

- Rosja zawsze miała gigantyczne ambicje. Każdy kraj jest szczęśliwy, jeśli ktoś zdobędzie złoty medal, ale do pewnych granic. Tutaj widzieliśmy typowe działanie po trupach do celu - zaznaczył gość Trójki.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki""Śniadanie w Trójce".

Paweł Wilkowicz mówił z kolei, że Rosja sama jest sobie winna, gdyż od listopada 2015 roku, czyli momentu warunkowego zawieszenia, nie zrobiła praktycznie nic, aby uniknąć kary.

- Pierwsze miesiące zmarnowała na mówieniu, że to imperialistyczny spisek, a jak zaczęła działać to było już za późno. Tak naprawdę Rosjanie byli gotowi z wielu rzeczy zrezygnować - podkreślił dziennikarz.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Ernest Zozuń
Goście: Andrzej Person (Polski Komitet Olimpijski) i Paweł Wilkowicz ("Gazeta Wyborcza")
Data emisji: 21.07.2016
Godzina emisji: 17.46

mr/mp

Polecane