"Tribute to Hey" - wyjątkowy koncert

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Tribute to Hey" - wyjątkowy koncert
RYSY, XXANAXX i Rebeka (na zdjęciu) - między innymi ci artyści oddali muzyczny hołd grupie Hey Foto: P. Tarasewicz/LIVE/Męskie Granie

To jeden z najważniejszych koncertów w ramach "Męskiego Grania 2016" – artyści zmierzyli się z piosenkami Kasi Nosowskiej i jej grupy.

Koncert odbył się 16 lipca w Katowicach. Na retransmisję koncertu "Tribute to Hey" zapraszamy w niedzielę (24.07) o godz. 19.05.

Podczas wspomnianego wieczoru na scenie w katowickiej Strefie Kultury zaprezentowała się grupa RYSY, a toważyszyli jej: Miuosh, Kev Fox, Agyness B. Marry, Rebeka, XXANAXX i oczywiście Hey. – Ten występ to niezwykły hołd dla twórczości prawdopodobnie najważniejszego polskiego zespołu po 1989 roku. Na dodatek z jego osobistym udziałem – mówi Piotr Metz, kierownik muzyczny Programu 3 Polskiego Radia.

Podczas retransmisji tego wydarzenia słuchacze Trójki mogli usłyszeć m.in. szczególnie ciepło przyjętą przez uczestników koncertu (i rzadko słyszaną na koncertach grupy) piosenkę "Dreams", pochodzącą z debiutanckiego albumu "Fire" z 1993 roku. W Katowicach wykonał ją Kev Fox – znany m.in. z duetu ze Smolikiem. Była też elektroniczna wersja rockowego klasyka "Cisza, ja i czas" na nowo interpretowana przez XXANAXX. Na koniec Kasia Nosowska, powitana ogromnym aplauzem publiczności, potwierdziła, że "wszystko zagrało" i było – jak w piosence grupy Hey – "Cudownie".

Program 3 Polskiego Radia jest patronem strategicznym cyklu koncertów "Męskie Granie 2016", którego organizatorem jest Grupa Żywiec.

Męskie Granie w Trójce - więcej informacji>>>

(mat. prom.)

Polecane