Niecodzienne kradzież. Co zrobić, gdy przypadkowo coś zabierzemy?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Niecodzienne kradzież. Co zrobić, gdy przypadkowo coś zabierzemy?
Foto: Glow Images/East News

Nieczęsto dochodzi do dziwnych kradzieży, jak np. zabranie nieswojej części garderoby czy bagażu. Co w przypadkach, gdy próbujemy otworzyć drzwi do nieswojego samochodu lub bierzemy nieswoją walizkę?

Posłuchaj

Co zrobić, jeśli przez nieuwagę przygarniemy nieswoją rzecz czy zwierzę? (Zapraszamy do Trójki - Popołudnie)
+
Dodaj do playlisty
+

Czasami niechcący możemy przywłaszczyć cudzą własność. Dzieje się to przez nieuwagę, zamyślenie czy roztargnienie. Część osób w dobrej wierze przygarnia, jak się zdaje, porzuconego czy bezpańskiego psa.

- Gdy w wieczornym świetle ukazuje nam się strasznie brzydki czworonóg na drodze, a dookoła jest zimno, ciemno i daleko do innych domostw, to zabieramy go, by nie zginął. A potem może się okazać, że ów brzydal jest bardzo rasowym psem, a my go wzięliśmy sprzed bramy jego domu - opowiada rozmówczyni Tomasza Jeleńskiego.

Dość często np. w szatni lokalu czy na lotnisku można pomylić marynarkę, kurtkę czy walizkę. Co zrobić, jeśli nam się to przydarzy i jak zwrócić nieswoją rzecz? W jakich sytuacjach o takich przypadkach należy niezwłocznie zawiadomić policję? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - popołudnie
Prowadzi: Michał Olszański
Autor: Tomasz Jeleński
Data emisji: 18.07.2016
Godzina emisji: 16.37

sm/mp

Polecane