Francja po zamachu w Nicei. Publicyści komentują

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Francja po zamachu w Nicei. Publicyści komentują
Francuzi oddają hołd zamordowanym w Nicei Foto: PAP/EPA/OLIVIER ANRIGO

Kolejny krwawy zamach nie zmieni francuskiego społeczeństwa, które nadal będzie otwarte – uważa Joanna Miziołek z "Wprost". Zarówno ona, jak i publicysta niezależny Wiesław Dębski przewidują jednak przetasowania na tamtejszej scenie politycznej.

Posłuchaj

Konsekwencje ataków terrorystycznych we Francji (Komentatorzy/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Na poparcie tej tezy Joanna Miziołek przytacza wyniki sondaży, w których widać spadek poparcia dla urzędującego prezydenta. Dziennikarka krytykuje także aktywność francuskich służb bezpieczeństwa. Jej zdaniem nie będzie dalszych działań ku zabezpieczeniu Francji, bo służby potrzebują oddechu po szczególnej mobilizacji, jaką musiały się wykazać w czasie EURO 2016.

Czytaj więcej
policja francja 1200.jpg
Zamach w Nicei

Wiesław Dębski nie ma wątpliwości, że zamachy są rozgrywane polityczne, zwłaszcza przez Nicolasa Sarkozy'ego. Publicysta przypomina, że coraz trudniej jest walczyć z atakami terrorystycznymi i dlatego chciałby wiedzieć, jakie konkretne pomysły ma w tej sprawie były prezydent Francji. - Dzisiaj trzeba rozwiązywać wszystkie problemy społeczne, które zrodziły terroryzm - mówi Dębski.

Rozmówcy dyskutowali także o sytuacji w Armenii oraz o konsekwencjach próby puczu i relacjach Ankary z Unią Europejską. Publicyści są zdania, że Turcja pod rządami Erdogana nie jest właściwym partnerem dla Brukseli. Dlaczego? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.  

***

Tytuł audycji: Komentatorzy
Prowadzi: Łukasz Walewski
Goście: Joanna Miziołek ("Wprost"), Wiesław Dębski (publicysta niezależny)
Data emisji: 18.07.2016
Godzina emisji: 8.37

iz/ei

Polecane