Koniec sporu czy zaostrzenie konfliktu? Nowa ustawa o TK przyjęta

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Koniec sporu czy zaostrzenie konfliktu? Nowa ustawa o TK przyjęta
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Adrian Grycuk/CC BY-SA 3.0 /Wikimedia Commons

- Założenie było takie, aby zakończyć sprawę TK przed wakacjami - mówił w "Pulsie Trójki" Wojciech Szarama (PiS). - Dlaczego taki przedział czasowy, to z niczego nie wynika? - pytał z kolei Arkadiusz Myrcha (PO).

Posłuchaj

Wojciech Szarama i Arkadiusz Myrcha o nowej ustawie o TK (Puls Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Na razie jest decyzja posłów, teraz czas na debatę w Senacie - ale już wiemy, że nowa ustawa o Trybunale Konstytucyjnym trafi do TK. Jeśli prezydent podpisze nowe przepisy, ich zbadania będą domagać się politycy PO.

Wojciech Szarama tłumaczył, że na dzisiejszym posiedzeniu Sejmu nie została przyjęta żadna poprawka opozycji, ale w trakcie prac komisji nad nową ustawą o TK niektóre koncepcje zostały uwzględnione.

- Na skutek wycofania projektu przez KOD, zgodnie z regulaminem Sejmu, trzeba było podjąć prace od nowa, ale to miało znaczenie symboliczne, czysto techniczne, dlatego, że materia była znana od miesiąca - wyjaśnił gość Trójki.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki""Śniadanie w Trójce".

Arkadiusz Myrcha stwierdził natomiast, że po wejściu tej ustawy w życie wszystkie sprawy ulegną zawieszeniu na 6 miesięcy. Jak mówił polityk, czeka nas paraliż TK.

- W tej chwili w Trybunale toczy się około 400 postępowań, które według nowo przyjętej ustawy będą się musiały toczyć od samego początku - zaznaczył gość "Pulsu Trójki".

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Marcin Zaborski
Goście: Wojciech Szarama (wiceprzewodniczący klubu PiS) i Arkadiusz Myrcha (Platforma Obywatelska)
Data emisji: 7.07.2016
Godzina emisji: 17.43

mr/mk

Polecane