Nowy projekt ustawy o Trybunale Konstytucyjnym szansą na zakończenie sporu?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Nowy projekt ustawy o Trybunale Konstytucyjnym szansą na zakończenie sporu?
Trybunał KonstytucyjnyFoto: Adrian Grycuk/CC BY-SA 3.0 p/Wikimedia Commons

- Wykorzystano lukę w regulaminie, aby przedłużyć prace - tak o wtorkowych obradach na temat TK mówił Bartłomiej Wróblewski (PiS). - Ten projekt leżał kilka miesięcy w Sejmie - stwierdził z kolei Jerzy Meysztowicz (Nowoczesna).

Posłuchaj

Jerzy Meysztowicz i Bartłomiej Wróblewski o zamieszaniu wokół TK (Puls Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Do późnej nocy pracowali posłowie z Sejmowej Komisji Sprawiedliwości, dyskutując o zmianach w ustawie o Trybunale Konstytucyjnym. Nad ranem - po siedmiu godzinach obrad - komisja poparła projekt wypracowany na podstawie propozycji Prawa i Sprawiedliwości. To krok w stronę kolejnej zmiany przepisów.

Bartłomiej Wróblewski (PiS) tłumaczył, że owszem, była różnica zdań, ale opozycja zastosowała fortel i wycofała jeden z projektów, co spowodowało, że ze względów proceduralnych trzeba było powtórzyć posiedzenie komisji.

- Celem opozycji nie było dyskutowanie, gdyż to nastąpiło wcześniej. Wtorkowa praca nie miała sensu, to była pewnego rodzaju demonstracja - dodał polityk.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki""Śniadanie w Trójce".

Jerzy Meysztowicz (Nowoczesna) mówił natomiast, że doszło do złamania regulaminu. Zdaniem polityka, Sejm przegłosował prace nad czterema projektami ustaw, a decyzją tylko i wyłącznie marszałka zajmowano się jedynie projektem PiS.

- Nie ma żadnych podstaw prawnych, aby marszałek skasował i wyrzucił pozostałe projekty do kosza - podkreślił gość Trójki.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Marcin Zaborski
Goście: Jerzy Meysztowicz (Nowoczesna)i Bartłomiej Wróblewski (PiS)
Data emisji: 6.07.2016
Godzina emisji: 17.43

mr/mk

Polecane