Gorąca debata. Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności dla Antoniego Macierewicza

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Gorąca debata. Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności dla Antoniego Macierewicza
Ławy rządowe i PiS po głosowaniu nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o wotum nieufności wobec ministra obrony Antoniego MacierewiczaFoto: PAP/Jakub Kamiński

- To działanie przeciwko Polsce - tak wniosek o odwołanie szefa MON Antoniego Macierewicza skomentował w "Pulsie Trójki" Michał Jach (PiS). - Im szybciej przerwie się tę działalność, tym lepiej - mówił z kolei Czesław Mroczek (PO).

Posłuchaj

Michał Jach i Czesław Mroczek o działalności Antoniego Macierewicza (Puls Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Posłowie Platformy Obywatelskiej przekonywali, że Antoni Macierewicz to "zły, szkodliwy i nieodpowiedzialny minister". Tak tłumaczyli swój wniosek o odwołanie szefa MON. Premier Beata Szydło odpowiadała, że ten wniosek to "nieakceptowalna próba podważenia zaufania do polskiego państwa". Sejmowa debata zakończyła się głosowaniem, w którym Prawo i Sprawiedliwość bez kłopotu obroniło ministra swojego rządu.

Michał Jach (przewodniczący Sejmowej Komisji Obrony, PiS) uważa, że nie było merytorycznych podstaw, aby występować z tak poważnym wnioskiem. - To zdarzenie w kontekście szczytu NATO w Warszawie jest wyjątkowym szkodnictwem - podkreślił gość Trójki.

Dodał, że wiadomo było, iż takie zachowanie doprowadzi do wielkiej awantury i podważa pozycję Polski na arenie międzynarodowej.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki""Śniadanie w Trójce".

Czesław Mroczek (wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Obrony, były wiceszef MON, PO) powiedział natomiast, że nie ma większego szkodnictwa niż działalność Antoniego Macierewicza w Ministerstwie Obrony Narodowej. Jak mówił, PiS sam wpadł w pułapkę, mówiąc o zarzucie związanym ze szczytem NATO.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Marcin Zaborski
Goście: Michał Jach (przewodniczący Sejmowej Komisji Obrony, PiS) i Czesław Mroczek (wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Obrony, były wiceszef MON, PO)
Data emisji: 5.07.2016
Godzina emisji: 17.43

mr/mk

Polecane