Między samodzielnością a nadopiekuńczością

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Między samodzielnością a nadopiekuńczością
Psychologowie są zgodni, że danie dziecku bezpiecznej wolności jest czasochłonne i trudne, ale w przyszłości opłacalne Foto: Pixabay/Olichel

- Samodzielność to bardzo trudny temat, zarówno z perspektywy dziecka, jak i rodzica. Bo nikt nas nie uczy, kiedy jest na nią dobry moment - mówiła w Trójce Katarzyna Rozmarynowska, psycholożka.

Posłuchaj

Goście Katarzyny Pruchnickiej rozmawiają m.in. o nadopiekuńczości i samodzielności (Godzina wychowawcza/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Tuż obok pięknego i silnego słowa "samodzielność" pojawia się dużo trudniejsze i nie do końca ładne, czyli "nadopiekuńczość". Co zrobić, by nie przekroczyć tej cienkiej linii? Uczyć samodzielności czy pozwolić dzieciom, by same jej się nauczyły? W dyskusji na ten temat wzięły udział zaproszone ekspertki, a także słuchacze, którzy dzwonili z pytaniami oraz uwagami.

Zapraszamy do słuchania audycji, w której nie zabrakło też dobrej literatury dziecięcej oraz spojrzenia na wychowanie męskim, ojcowski okiem.

***

Tytuł audycji: Godzina wychowawcza
Prowadzi:
Katarzyna Pruchnicka
Goście: Iwona Centka (psychoterapeutka), Katarzyna Rozmarynowska (psycholożka), Tomasz Bułhak (autor bloga i książki "Tata w budowie"), Agnieszka Stróżyk (tłumaczka literatury szwedzkiej)
Data emisji: 5.07.2016
Godzina emisji: 0.05

ei/mk

Polecane