Impeachment dla prezydenta? Publicyści podzieleni

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Impeachment dla prezydenta? Publicyści podzieleni
Prezydent Andrzej DudaFoto: PAP/Jacek Turczyk

Weekend obfitował w wydarzenia polityczne. Grzegorz Schetyna podczas konwencji PO zaproponował m.in. procedurę impeachmentu wobec prezydenta. Do propozycji szefa Platformy odnieśli się Trójkowi "Komentatorzy".

Posłuchaj

Mariusz Staniszewski i Wiesław Dębski o konwencjach PO i PiS (Komentatorzy/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

W sobotę odbyły się konwencje Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej. Padło wiele propozycji. Lider PO Grzegorz Schetyna zgłosił we Wrocławiu m.in. postulat zapisania w konstytucji możliwości odwołania prezydenta. Dodał, że ta propozycja to efekt działalności obecnego prezydenta Andrzeja Dudy. 

Wiesław Dębski z "Wirtualnej Polski" powiedział w radiowej Trójce, że jest za tym, żeby doprecyzować kwestię impeachmentu. - W większości państw, w których urzęduje prezydent, jest określone w jakich sytuacjach, w jaki sposób można odwołać prezydenta - zaznaczył. Krytycznie do propozycji szefa Platformy Obywatelskiej podchodzi Mariusz Staniszewski z tygodnika "Wprost". - Ten pomysł ludowego impeachmentu jest absurdalny - ocenił.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i"Śniadanie w Trójce".

Goście radiowej Trójki mówili także o kwestii OFE, która została poruszona podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości. Publicyści odnieśli się również do występu polskich piłkarzy na Euro 2016. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Komentatorzy

Prowadzi: Krystian Hanke

Goście:  Wiesław Dębski ("Wirtualna Polska") i Mariusz Staniszewski ("Wprost")

Data emisji: 4.07.2016

Godzina emisji: 8.37

aj/ei

Polecane