Opowiadaj mi tak

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Opowiadaj mi tak
Zbigniew Wodecki podczas koncertu na Open'er Festival 2016Foto: Open'er Festival/M.Murawski

Opowiadaj mi tak, nikt nie opowiada tak jak ty...Mistrz Zbigniew Wodecki przy wsparciu Mitchów zaczarował wczoraj (kolejną) festiwalową publiczność.

"Słoneczko" jak w piosence Zbigniewa Wodeckiego świeciło w piątek przez cały dzień, tym razem obyło się bez deszczu i bez burzy. Na koncercie Mistrza wspaniała atmosfera, ta muzyka w połączeniu z tym słońcem i publicznością zabrzmiała znakomicie. Tak, w piątek nic nie przeszkadzało w oglądaniu koncertów. Na głównej scenie sprawdzili się wszyscy - każdy z wykonawców miał publiczność. Oczywiście, ile osób tyle opinii o samych koncertach - na tym jednak polega radość obcowania ze sztuką. Gdybym ja (Szydłowska) miała wskazać tylko 3 koncerty, (oczywiście mówię tylko o tych, na których byłam), to po piątku zostawiam w głowie LCD Soundsystem, Vince'a Staplesa i Zamilską. Ale było dużo więcej ciekawych wrażeń.

Tu posłuchasz pierwszej godziny audycji>>>

Tu posłuchasz drugiej godziny audycji>>>

Open'er w Trójce - więcej informacji>>>

Opowiadaliśmy o festiwalu Open'er zapraszając na 4. dzień tej imprezy. Koncerty i inne aktywności czekają. Gabi Darmetko zaprosiła do strefy NGO. Agnieszka Obszańska do Muzeum Emogracji w Gdynii.  Po projekcie "Migracje /Kreacje 2" oprowadziła nas Aleksandra Grzonkowska. Katarzyna Czapiewska odwiedziła nas w sprawie Gdynia Design Days. Michał Nogaś przedstawił pisarzy, którzy już spotkali się z festiwalową publicznością i zaprosiliśmy na spotkanie literackie Jackiem Hugo - Baderem. Były także występujący na festiwalu artyści.

Zostawiliśmy na chwilę Gdynię aby przypomnieć o działaniach w Europejskiej Stolicy Kultury - to Jan Niebudek i festiwalu Kinogranie w Augustowie - to Ryszard Jaźwiński.

szydłowska&obszańska&nogaś

na FB 24/7

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury
Autorzy: Agnieszka Szydłowska, Agnieszka Obszańska, Michał Nogaś
Data emisji: 2.07.2016
Godzina emisji: 12.05

Polecane