Abuse of power comes as no surprise

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Abuse of power comes as no surprise
Jedna z wystaw Jenny Holzer - w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w MassachusettsFoto: Flickr/Amy

Widocznie każdy dzień festiwalu Open'er będzie przynosić nowe hasła. To od Jenny Holzer.

Jenny Holzer jest amerykańską artystką, która zasłynęła (jeśli to dobre słowo) pracami zbudowanymi wokół słowa, zdania. Jako projekcje, billboardy czy napisy LED wdzierały się w przestrzeń miejską tam, gdzie mogły trafić na odbiorców. Jedno z nich brzmi "abuse of power comes as no surprise". Na głównej scenie festiwalu Glastonbury nosił je na koszulce Yannis Philippakis z zespołu Foals. Nie ma przypadków. Foals dzisiaj na głównej festiwalowej scenie, rejestrujemy koncert i mam nadzieję, że będziemy mogli zrobić retransmisję. Ten napis był punktem wyjścia do naszej rozmowy, która pojawi się na antenie w przyszłym tygodniu. Dzisiaj krótki fragment.

Podobnie z Justyną Kopińską, która dzisiaj była bohaterką spotkania literackiego w namiocie KinoTeatru. Krótki fragment spotkania z Justyną już dzisiaj, więcej w najbliższym wydaniu Radiowego Domu Kultury.

W naszym króciutkim programie pojawi się także Maria Peszek - przed swoim festiwalowym występem. Agnieszka Obszańska opowiada o spektaklu "Ewelina płacze" Anny Karasińskiej. Spektakal można zobaczyć na festiwalu!

do usłyszenia po 19

Agnieszka & Agnieszka & Michał

FB: @PSgra @terenkultura @radiowydomkultury @znajwyzszejpolki


Polecane