Komu zaszkodzi Brexit? "To najgorsza wiadomość dla Anglii"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Komu zaszkodzi Brexit? "To najgorsza wiadomość dla Anglii"
Spotkania szefów dyplomacji państw UE dot. referendum w Wielkiej Brytanii w Łazienkach Królewskich w WarszawieFoto: PAP/Paweł Supernak

- Unia Europejska bez Wielkiej Brytanii to zła wiadomość dla Polski i całej Unii, ale najgorsza dla samej Wielkiej Brytanii, bo to ona poniesie największe konsekwencje negatywne - uważa socjolog, Jacek Kucharczyk. Czy decyzja o Brexicie ma również dobre strony?

Posłuchaj

Co Brexit oznacza dla Polaków mieszkających na Wyspach? (Za, a nawet przeciw/ Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Wielka Brytania zadecydowała w czwartkowym referendum o wyjściu z Unii Europejskiej. Poniedziałkowe giełdy zanotowały spadki, jednak znacznie niższe niż w miniony piątek. - Myślę, że Unia Europejska bez Wielkiej Brytanii to na pewno zła wiadomość dla Polski. Oznacza to słabszą Unię w sensie politycznym, a to niestety w negatywny sposób będzie wpływało też na nasze interesy gospodarcze - uważa ekonomista, Paweł Majtkowski.

Brexit - serwis specjalny Polskiego Radia>>>

Jakie są alternatywy wobec Unii Europejskiej? Jak można interpretować decyzję Wielkiej Brytanii? Co doprowadziło do Brexitu? Czy w tej sytuacji można powtórzyć referendum? Zapraszamy do wysłuchania całej dyskusji na ten temat.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw

Prowadzi: Kuba Strzyczkowski

Goście: Jacek Kucharczyk (socjolog, prezes zarządu Fundacji Instytut Spraw Publicznych), Paweł Majtkowski (ekonomista), Adam Szłapka (partia Nowoczesna), Piotr Kuczyński (główny analityk domu inwestycyjnego Xelion), Jakub Kulesza (ugrupowanie Kukuz‘15), Rafał Dymek (Fundacja im. Roberta Schumana)

Data emisji: 27.06.2016

Godzina emisji: 12.07

sm/mp

Oto wyniki sondy przeprowadzonej w trakcie audycji

Polecane