Kino Kulinarne - festiwalowy efekt pasji Jana A. P. Kaczmarka

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Kino Kulinarne - festiwalowy efekt pasji Jana A. P. Kaczmarka
Kompozytor Jan A.P. Kaczmarek jest twórcą oraz dyrektorem festiwalu Transatlantyk, który potrwa w Łodzi do 30 czerwca 2016 r.Foto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

- Kino kulinarne jest dla nas elementem filozofii życia. To nie tylko pokazanie filmu i ugotowanie kolacji nim inspirowanej - mówi szef festiwalu Transatlantyk Jan A. P. Kaczmarek.

Posłuchaj

Goście Ryszarda Jaźwińskiego opowiadają m.in. o Transatlantyku (Trójkowo, filmowo/ Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Kino Kulinarne to jedna z najważniejszych sekcji Transatlantyku. Podczas cyklu filmowego pod tym właśnie tytułem widzowie – jak co roku – oprócz seansów filmowych wezmą udział w wyjątkowych, inspirowanych obrazami filmowymi kolacjach. To niecodzienne wydarzenie, podobnie jak w latach ubiegłych, przygotowywane jest we współpracy z Berlinale. Kurator berlińskiego cyklu Thomas Struck od samego początku czuwa także nad merytoryczną koncepcją Kina Kulinarnego.

Jan A.P. Kaczmarek przyznał w Trójce, że dzieli ze Struckiem słabość do slow food. - Jesteśmy zwolennikami teorii, która akceptuje jedzenie przygotowywane z produktów chemicznie czystych, wolnych od GMO. To powrót do jedzenia archaicznego, w dobrym tego słowa znaczeniu, i do jedzenia, które jest też powodem do spotkań - tłumaczył Kaczmarek.

Czym idea kina kulinarnego jest dla Thomasa Strucka? Między innymi o tym, a także o innych ciekawostkach Transatlantyku usłyszeć można w dołączonym dźwięku.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński
Goście: Jan A.P. Kaczmarek (kompozytor, dyrektor Festiwalu "Transatlantyk"), Thomas Struck (współtwórca sekcji Kino Kulinarne na festiwalu Transatlantyk), Katarzyna Czerniak (programerka festiwalu Transatlantyk), Eliza Rycembel (aktorka, laureatka Talentów Trójki 2016), Natalia Krawczuk (autorka animacji "Poty"), Grzegorz Dębowski (autor filmu "Zmiana czasu na zimowy", Jacek Sobczyński (Transatlantyk), Bartek Świerkowski (szef Augustowskiego Dyskusyjnego Klubu Filmowego Kinochłon)
Data emisji: 26.06.2016
Godzina emisji:
14.07

ei/kul

Polecane